Eskişehir'de CHP yeniden sandık başında!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de CHP yeniden sandık başında!
A
a

CHP Tepebaşı Belediye Meclisi üyelerini belirlemek amacıyla düzenlenen örgüt denetimindeki ön seçimde oy kullanma işlemi başladı. Seçmenler, oy kullanma işlemini gerçekleştirmek üzere sandık başına gidecekler. Tepebaşı'nda düzenlenen ön seçimde, CHP üyeleri adaylar arasından tercihlerini yaparak parti içi demokratik sürece katılıyorlar.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen CHP ön seçiminde yaşanan mühür sorunu nedeniyle iptal edilen oylama, bugün yeniden yapılıyor. Altınsaray Düğün Salonu'nda düzenlenen seçimde 10 sandık kurulmuş durumda. CHP Parti Meclisi Üyesi Yalçın Görgöz'ün denetiminde gerçekleşen seçimlerde, 5600'e yakın CHP üyesinin oy kullanması bekleniyor. Tepebaşı'nda 69 kişi meclis üyeliği aday adaylığı için başvuruda bulunmuştu, ancak seçime 30 aday katılıyor. İptal edilen ön seçim sonrasında birçok aday adayı seçimlerden çekilme kararı almıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin meclis üyelerinin örgüt gözetiminde belirlenmek üzere ön seçimle belirlenmesi kararıyla birlikte Tepebaşı’na bağlı üyeler adayları belirlemek üzere sandık başına gitti. 27 Ocak Cumartesi günü yapılan ve sandıklardan çıkan oy pusulularında tespit edilen iki farklı mühür kullanımı nedeniyle iptal edilen ön seçim, 3 Şubat Cumartesi tarihinde yeniden gerçekleştirildi. Eskişehir CHP İl Başkanı Talat Yalaz, “Geçtiğimiz hafta ki usulsüzlüklerin tekrar edilmemesi ve en ufak bir sıkıntı olmaması için, en ufak detaylar dahi düşünülerek tüm hazırlıklar son derece itina ile yerine getirilmiştir” dedi.

Eskişehir’de bir davet salonunda gerçekleştirilen ön seçimde 74 meclis üyeliği için 30 aday yarıştı. Geçtiğimiz hafta 41 olan aday sayısı, bazı adayların geri çekilmek istemesi üzerine 30’a düştü. Salona gelen üyeleri adaylar ve yakınları karşılayarak broşür dağıtımı yapıldı.  

“YILLARDIR ÖN SEÇİMİ BEKLEYEN BİR ÖRGÜTÜZ”

Eskişehir CHP İl Başkanı Talat Yalaz ESTV mikrofonlarına yaptığı açıklamada iptal edilen ön seçimle ilgili gerekli işlemlerin, araştırmalar sonucunda yapılacağını belirterek, “Geçen hafta üyelerimizin katılımıyla bir ön seçim gerçekleşmişti ancak sayım aşamasında usule aykırılıktan dolayı seçim iptal edildi. Olay daha yeni, biz de olayla ilgili araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Çok fazla bilgi kirliliği var. Bize ulaşan yeni dilekçeler de oldu, dün 2 dilekçe daha geldi. Bu dilekçelerdeki ekler, veriler ve bizim araştırmalarımız nezdinde gerekli işlemler yapılacaktır” diyerek açıklamada bulundu.

Ön seçime verdiği önemi dile getiren Yalaz, “Biz yıllardır ön seçimi bekleyen bir örgütüz. Örgüt, son derece büyük bir istekle ön seçim istediğini dile getiriyordu. Ben de henüz göreve gelmeden önce Tepebaşı İlçe Meclisi’ndeyken ön seçimle ilgili tavrını net olarak ortaya koyanlardan birisiydim. İl Başkanı olarak yetki aldıktan sonra genel merkezle bütün görüşmelerimizde ön seçimin her şartta olması gerektiğini söyledik. Talebimiz de genel merkezden kabul gördü. Bu hafta belli düzeyde bir katılımla örgütümüz, meclis üyelerini kendi tercihleriyle seçerek iradesini ortaya koyuyor. Bu süreci il ve ilçe örgütü beraber yürütüyoruz. 10 sandık var ve bu 10 sandıkta bizim il başkan yardımcılarımız sandık başkanı olarak görev aldılar. Katılım oranı da gayet güzel. Buradan çıkacak olan sonucun ülkemize, şehrimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

Tepebaşı Belediye Meclis Üyesi Aday Listesi:

 1. Şahin Bozat
 2. Nizamettin Cengiz
 3. Şahin Coşgun
 4. İpek Çelik
 5. Zeynep Çetin
 6. Niyazi Çetin
 7. Hacı Çuhadar
 8. Atilay Dalgıç
 9. Güler Ezgi Doğan Turan
 10. Nazan Erşahin
 11. Mustafa Serhat Kaşıkara
 12. Necat Kaya
 13. Özdemir Kayhan
 14. Atiye Koncagül
 15. Fatma Banu Kurt
 16. Mustafa Metin
 17. Saadet Gökçe Önay
 18. Yılmaz Önce
 19. Kemal Sayılır
 20. Fikriye Söğütlü
 21. Oğuz Topçu
 22. Behçet Uluaşk
 23. Muhammed Yalçın
 24. Tevfik Yıldırım
 25. Devran Yıldırım
 26. Vural Yörük
 27. Sülbiye Yusufoğlu
 28. Yüksel Akpınar
 29. Mehmet Avci
 30. Gamze Ayva Ünsal
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi