Eskişehir'de CHP'li eski başkandan ilginç yorum

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de CHP'li eski başkandan ilginç yorum
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski İl Başkanı Recep Taşel, hafta sonu yapılan meclis üyesi aday seçiminde oy kullandığı fotoğrafını paylaşarak "yüzde 50 demokrasi" ile delege seçtiklerini belirtip ilginç bir yorumda bulunarak tepkisini gösterdi. İşte o açıklama...

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Esişehir'de CHP’de yerel seçimlerdeki meclis üyesi adaylarının belirlenmesi için delegeler hafta sonu sandık başına gitti.

Eski CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel tepki gösterdi

Meclis üyesi adaylarının bir bölümü verilen oylarla belirlenecek. Seçimlerde Eskişehir'in Tepebaşı bölgesinde farklı mühür kullanılması nedeniyle oylar geçersiz sayılarak seçim iptal edildi. Bu durum hem bazı delegeleri hem de meclis üyesi adaylarını şaşırttı.

Yapılan ön seçime bir tepki de CHP eski İl Başkanı Recep Taşel’den geldi. Partisinin uyguladığı sisteme "yüzde 50 demokrasi" yorumunda bulunan Taşel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Yüzde 50’lik seçim hakkımı kullandım. Önümüzdeki yıllarda yüzde 100'lük seçme ve seçilme haklarımızı kullanmak umuduyla. Parti İçi Demokrasi iktidara giden yolun en temel taşıdır.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi