Eskişehir'de CHP'den emekçilere ve emeklilere önemli çağrı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de CHP'den emekçilere ve emeklilere önemli çağrı
A
a

CHP İl Başkanı Talat Yalaz, pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek "Büyük Emekli Mitingi" öncesi yaptığı açıklamada, “10 bin lira aylıkla hayata tutunmaya çalışan milyonlarca emekli için yoksulluğu bile artık lüks hale getirdiler” diyerek tüm emekli ve emekçileri Tandoğan Meydanı’na çağırdı.

Sütiş Eskişehir
Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) İl Başkanı Talat Yalaz, Tüm Emekliler Sendikası Eskişehir Şubesi üyeleriyle birlikte, 26 Mayıs Pazar günü Ankara Tandoğan Meydanı'nda saat 14.00’da düzenlenecek “Büyük Emekli Mitingi” ile ilgili olarak 81 il örgütüyle eşzamanlı Espark AVM önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Yalaz, “Derinleşen ekonomik krizin faturasını emekliye, emekçiye, işçiye, memura, ücretliye, esnafa, öğrenciye yani topyekûn vatandaşlarımıza ödetmeye niyetlenen Adalet ve Kalkınma Partisi’nin çözüm değil kriz üreten siyasetine dur demek için alanlardayız. Enflasyon yükselirken eriyen maaşları görmezden gelen, milyonlarca kişiyi ‘insanca yaşam’ yerine ‘sefalet koşullarında yaşama’ mahkûm eden iktidara, ‘bu büyük adaletsizliğe son verin’ demek için meydanlardayız” ifadelerini kullandı.

LÜTUF DEĞİL HAKLARINI İSTİYORLAR

AK Parti iktidarının emekli için yoksulluğu bile lüks haline getirdiğini ifade eden Yalaz, “Derin bir hayat pahalılığıyla baş başa bırakılan, kaderine terk edilen emekliler bugün olağanüstü yoksulluğun pençesindeler. Gelirinin tümünü harcadıkları halde asgari gıda-enerji-barınma-sağlık-tüketim gibi temel ihtiyaçlarını bile karşılayamayan emekli yurttaşlarımız bu manada sosyal ölüme terk edilmiştir! Bu sebeple binlerce, on binlerce emeklimizle omuz omuza aynı talepleri dile getirmek üzere hafta sonu Ankara’da toplanacağız. ‘Emekliler lütuf değil, hakkını istiyor’ diyeceğiz. Onurlu yaşam hakça bölüşüm için tüm emeklilerimizi ve yarının emeklisi olacak tüm emekçileri 26 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te Ankara’da Tandoğan Meydanı’na bekliyoruz” açıklamasını yaptı.
 
 
 
Kaynak : HABER MERKEZİ
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi