Eskişehir'de CHP'den 74 yıl sonra bir ilk!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de CHP'den 74 yıl sonra bir ilk!
A
a

Sivrihisarlılar 31 Mart seçimlerinde sandıkta "yeter" dedi ve Habil Dökmeci'yi Cumhuriyet Halk Partisi 'Büyük Sivrihisar İttifakı'nın adayı olarak belediye başkanı seçti. Dökmeci, seçimin ardından yaptığı açıklamada, "Sivrihisarlılar sandıkta yalana, talana ve rant belediyeciliğine karşı bir duruş sergilediler" dedi.

Sütiş Eskişehir

Dökmeci, 74 yıl sonra Sivrihisar'da seçilen ilk CHP'li belediye başkanı olması nedeniyle de gurur duyduğunu ifade etti. Dökmeci açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

74 yıl sonra Sivrihisar CHP'de!

"Uzun süren ve yoğun emek harcadığımız seçim çalışmalarının karşılığını bulmanın mutluluğunu yaşıyorum. 31 Mart 2024 Pazar günü, Sivrihisarlı hemşehrilerim sandık başına giderek, demokratik haklarını kullanarak tercihlerini Cumhuriyet Halk Partisi 'Büyük Sivrihisar İttifakı'ndan yana kullandılar ve ilçemizi sosyal demokrat belediyeciliğe kavuşturdular. Hemşehrilerimin tercihi adil, şeffaf ve hizmet odaklı bir yönetim anlayışından yana oldu. Sivrihisarlı hemşehrilerim sandıkta yalana, talana ve rant belediyeciliğine karşı bir duruş sergilediler. Tüm hemşehrilerime saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.
Öte yandan, 1950'de seçilen Cumhuriyet Halk Partili Rahmetli Mustafa Çamoğlu'ndan bu yana ilk kez 74 yıl sonra, Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı olarak seçilmemden dolayı büyük onur ve gurur duyuyorum.
Sivrihisar'ın daha yaşanabilir, adil ve güçlü bir ilçe olması için gece gündüz demeden çalışacağımıza söz veriyorum. Toplumun her kesimini kucaklayacak, adaleti ve şeffaflığı ön planda tutacak, halkın taleplerini dikkate alacak bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğimize söz veriyor, belediye kapılarımızın her zaman hemşehrilerime açık olacağının altını çizmek istiyorum. İyi ki Sivrihisarlıyız,İyi ki Eskişehirliyiz..."

Kaynak : MUHABİR - ZEYNEP ÜNEL
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi