Eskişehir'de Büyükerşen'den veda konuşması

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de Büyükerşen'den veda konuşması
A
a

Eskişehir'de gerçekleşen ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel'inde katıldığı aday tanıtım toplantısında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen duygulandıran bir veda konuşması ile tüm Eskişehirlilere seslendi. İşte Büyükerşen'in 25 yıllık belediye başkanlığındaki veda konuşması...

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Eskişehir'de CHP Genel Başkanı Özgür Özel'inde katıldığı aday tanıtım toplantısında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen çok konuşulacak bir veda konuşması gerçekleştirdi. Büyükerşen tüm CHP'lilere ve Eskişehirli vatandaşlara seslenerek bu sözleri söyledi: 

"Bugün burada yeni bir sürecin başlangıcını yapmak için yapmak için toplandık. 31 Mart 2024 tarihinde ülkemiz yeni bir yerel seçim yaşayacak. Bizlerde Eskişehir ve Cumhuriyet Halk Partililer olarak üzerimize düşen görevi yapacağız. Hazırız. Biliyorsunuz ki ben gençlik yıllarımda da CHP'nin gençlik kollarındaydım. Rahmetli Bülent Ecevit'in ısrarıyla Demokratik Sol Parti'ye geçmiştim. Allah izin verirse büyük bir onur ve gururla, heyecanla, severek yaptığım Büyükşehir Belediye Başkanlığını 31 Mart Pazar günü bırakıyorum. Bazılarınızın bu durumdan büyük bir üzüntü duyduğunu biliyorum. Zira aday olmayacağımın belli olmasından sonra çok sayıda Eskişehirli büyük üzüntü duyduğunu da dile getirdi. Ama sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki her şeyin bir sonu vardır ve hiçbir şey sonsuza kadar devam edemez. Özellikle bir makamı bırakırken en önemli olan şey içinizin vicdanınızın rahat olmasıdır. Gözünüzün arkada kalmamasıdır. Hele ki bu doğup büyüdüğünüz, ideallerinizi gerçekleştirdiğiniz ve halkını çok sevdiğiniz Eskişehir olursa daha da önemli. Benim içim rahat, gözüm arkada kalmayacak. Ben görevimi,sevgili şehrimi çok güvendiğim insanlara devrediyorum. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ayşe Ünlüce, Tepebaşı Belediye Başkanımız ve adayımız Ahmet Ataç, ve Odunpazarı Belediye Başkanımız ve adayımız Kazım Kurt ile diğer belediye başkanı adaylarımızın hepsine çok inanıyorum. Benimle beraber çalışan kıymetli belediye personelimize, ilçe başkanlarımıza, meclis üyelerimize ve yaptığımız hizmetlere sahip çıkan bütün hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum. Sizler beni çok yakından tanıyorsunuz, gençlik yıllarımdan itibaren sizlerle beraberdim. Birlikte ağladık birlikte güldük. Şimdi ise yeni bir dönem başlayacak. Şehircilikteki öğrencim Ayşe Ünlüce başta olmak üzere herkesin çok başarılı olacağına ve seçimlerden büyük bir zaferle çıkacağımıza gönülden inanıyorum. Ben hocanız olarak her zaman burada olacağım. Allah'ın izin verdiği sürece bilgi ve deneyimlerimle sizlerle birlikte olacağım ve bu bilgilerimi paylaşacağım. Sizlere hizmet etmek benim için bir onurdu. Hepinizi çok seviyorum. Şimdiden hoşça kalın esen kalın."
Kaynak : Funda Morgül
1000
icon
Handan Dinç 28 Ocak 2024 14:57

Koltukların çoğu boştu hiçde görkemli değildi

0 1 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi