Eskişehir'de bu koçlar ilgileri üstüne topladı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de bu koçlar ilgileri üstüne topladı
A
a

Eskişehir’de kurban pazarına getirilen 3,4 ve 5 boynuzlu koçları gören vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken çoğu kişi fotoğraf çekmeden alandan ayrılmıyor.

Sütiş Eskişehir
Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurbanlık pazarında da hareketlenme başladı. Genellikle Doğu illerinden gelen kurbanlıklar müşterilerini bekliyor. Bu yıl Kars’tan getirilen 3, 4 ve 5 boynuzlu koçlar ise pazarın ilgi odağı oldu. Koçları gören müşteriler ilk önce şaşırırken, daha sonrasında ise fotoğraf çekmeyi ihtimal etmiyor. Özellikle 4 boynuzlu koçun sahibi Yakup Kurukafa, diğer koçlara oranla 40 bin lira istiyor.

“Evinde sergilemek isteyen müşteriler var”

Boynuzundan dolayı özellikle isteyen müşterilerinin olduğunu ifade eden Yakup Kurukafa, “Bu kendi cinsinden böyle. Belki de bunun bin kez fotoğrafı çekildi. Çok ilgi gördü. Bunu evimizde tarihi eser yapıp evimizde sergileyebiliriz diyorlar. Buna 40 bin lira istiyoruz” dedi.

“Görenler resim çekiyor”

Boynuzu 3 ve 5 olan koçların bir diğer sahibi Mehmet Kurukafa ise şunları söyledi;
“Koçumuzun 6 boynuzu vardı, kırıldığı için şimdi birleşti gözüküyor. Kendi koçumuzun üretimi. Doğal hali böyle. Görenlerin hepsi resim çekiyor. Koçlarda 6,5,4 gibi boynuz sayısı değişiyor. Bunların fiyatı 20 bin lira.”
Kaynak : İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi