Eskişehir'de bu gece için kritik uyarı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de bu gece için kritik uyarı!
A
a

Eskişehir'in de içinde bulunduğu bölgede sabah ve gece saatlerinde don olayı beklendiğini açıklayan meteoroloji, başta çiftçiler olmak üzere ilgilileri ve vatandaşları uyardı

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'in de içinde bulunduğu bölgede sabah ve gece saatlerinde don olayı beklendiğini açıklayan meteoroloji, başta çiftçiler olmak üzere ilgilileri ve vatandaşları uyardı.
Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, Eskişehir'in de içinde bulunduğu bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olarak geçeceği, sabah ve gece saatlerinde don olayı ile birlikte yer yer sis hadiselerinin görüleceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek hava sıcaklıklarının 4 ila 6 derece artması, gecenin en düşük hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece azalması bekleniyor. Rüzgarın ise değişik yönlerden hafif kuvvette eseceği öngörülüyor.

Meteoroloji don hadisesiyle ilgili uyarı yaptı
Öte yandan, hava sıcaklıklarının hafta sonunda düşmesine bağlı olarak Eskişehir ve Kütahya illeri geneli ile Bursa ve Bilecik illerinin güney kesimlerinde hafif, yer yer orta şiddette don hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta zirai faaliyetlerle uğraşan çiftçiler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması gerektiği konusunda meteoroloji tarafından uyarı yapıldı.

 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi