Eskişehir'de binlerce kişi Çocuk Şenliği'nde eğlendi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de binlerce kişi Çocuk Şenliği'nde eğlendi
A
a

Odunpazarı Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kanlıkavak Parkında düzenlediği Çocuk Şenliği ile kutladı. Gün boyunca devam eden şenlikte çocuklar gönüllerince eğlendi.

Sütiş Eskişehir
Binlerce kişinin katıldığı şenliğe Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Başkan Kurt’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı nedeniyle makamını devrettiği Çocuk Başkan Eymen Demirkol ile çok sayıda çocuk katıldı.  Şenliğin açılışında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Atatürk’ün bayramı tüm dünya çocuklarına armağan ettiğini belirterek, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir bayram. Türkiye, Kurtuluş Savaşına giderken bile seçilmiş milletvekillerinden olunan bir büyük millet meclisiyle idare edildi. Yani egemenliği biz halktan gelen bir güç olarak kullandık ve kabul ettik. Bu gücün önünde hiç kimse duramaz. Egemenlik kayıtsız ve koşulsuz ulusundur. Bunun önüne geçecek ya da geçmek isteyecek olanların hiçbir şansı yoktur. Bunu Türk milleti daha 20 gün önce tekrar gösterdi. O nedenle bu büyük bayramı bir kez daha kutluyorum. Çocuklarımız, bu bayramda özgürce oynayacak. Çocuklarımızın, özgürce eğlenmesini ve ailelerin de onlara katkı sunmasını diliyoruz” dedi.

ATATÜRK BİZE GÜVENDİ

Başkan Kurt’un makamını devrettiği Eymen Demirkol da herkesin bayramını kutlayarak, “Bugün bizlere düşen Atatürk'ün izinden gitmek ve onun fikirlerine sahip çıkmaktır. Bizler, küçük olabiliriz ama birer bireyiz. Atatürk bizlere güvenmiş, bizleri sevmiş. Bu sevgi karşılıklı, bizler de onu çok seviyoruz. O nedenle ülkemiz için çok çalışmalıyız. Bugün sizlerle olmaktan çok mutluyum. Atatürk’e teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.  Şenlikte ayrıcaOdunpazarı Belediyesine bağlı kreşlere giden öğrencilerin sahne gösterileri büyük alkış aldı. 
 
 
Kaynak : M. ANIL AKSOY
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi