Eskişehir'de berberler o sözün yerine getirilmesini istiyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de berberler o sözün yerine getirilmesini istiyor!
A
a

Esnafa verilen sözlerin tutulmasını isteyen Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya, “Daha önce bize duyurulan 7 bin 200 prim gününü ve 20 yıl çalışma yılını istiyoruz.Biz esnaflar küçümsenecek veya görmezden gelinecek bir kısım değiliz” dedi.

Sütiş Eskişehir
Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya, bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Esnafa verilen sözlerin tutulmasını talep eden Sarıkaya, BAĞKUR'lu esnaflarla SSK'lı çalışanlar arasında büyük bir farkolduğunu söyledi. Sarıkaya, “Daha önce bize duyurulan 7 bin 200 prim gününü ve 20 yıl çalışma yılını istiyoruz. Şu anda SSK'lıların en fazla ödediği prim sayısı 5 bin 975 beş. Bağ-Kurlular bizim iş imkanı sağladığımız ve SSK primlerini bizim yatırdığımız arkadaşlarımız bizden 8 buçuk yıl daha önce emekli oluyorlar ve bizden 3 bin 25 gün daha az pirimle emekli oluyorlar. Daha önce devlet büyüklerimizin bize verdiği sözlerin seçimlerden önce tutulmasını istiyoruz. Biz esnaflar küçümsenecek veya görmezden gelinecek bir kısım değiliz” ifadelerini kullandı.

ESNAFLARI ÖTEKİLEŞTİRMEYİN

2023 Ekim ayından sonra okullara kayıt yaptıran stajyer çırakların devlet desteği alamadıklarını belirten Sarıkaya, “12 meslek grubu devlet desteği alıyor ama 3 meslek grubu çıkartıldı. Biz burada adaletsizliğin olduğunu hissediyoruz. Ve ayrımcılık olmasını kesinlikle istemiyoruz. Diğer meslek gruplarında verilen neyse biz de hakkımızı istiyoruz. Şu anda çırak alamıyoruz, çıraklarımızı okula kaydettiremiyoruz. Devletimizin verdiği desteği şu anda bir esnafın karşılaması mümkün değil. Ve şu anda çok öğrencimiz var okula kayıt olmadan dükkanlarımızda çalışan. 2023 Ekim ayından önce kayıt yaptıran çıraklarımız 9-11. sınıflar 5 bin 500, 12. sınıflarımız 8 bin 500 lira alıyorlar. Ama şu anda yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz hiçbir şekilde devlet desteği alamıyor. Ve bunları da esnafımızın kendi bütçesinde yatırması gerektiği için hiçbir esnaf da bu şekilde çırak kaydetmek istemiyor. Şunu rica ediyoruz; biz esnafları ötekileştirmeyin. Lütfen esnafın sesini duyun” dedi.
 
 
 
Kaynak : MUHABİR - ZEYNEP ÜNEL
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Vatandaş 27 Mart 2024 08:34

Akşama kadar 200 TL den 20 dk da 50 kişi tras et vergi verme fiş kesme ne ala memleket acilen kuaför berber dişçi kuyumcu kahve vs vergi fatura getirilmesi lazim

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi