Eskişehir'de bayramda hava sıcaklığına dikkat!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de bayramda hava sıcaklığına dikkat!
A
a

Eskişehir'de Kurban Bayramı tatilini geçirenler hava sıcaklığını merak ederken, 17 Haziran Pazartesi günü kentte hava durumu nasıl olacak?

Sütiş Eskişehir

Eskişehir'de de Haziran ayının gelmesiyle birlikte hava sıcaklıkları hızla artmaya başladı. Son günlerde özellikle dikkat çeken sıcaklar, termometrelerin 40 dereceye yaklaştığı gözlemlendi İklim uzmanları ise bu durumun yaz aylarının başında beklenen sıcaklıkların üzerinde olduğunu belirtiyor. Vatandaşlar serinlemek için göl, deniz gibi doğal su kaynaklarını tercih ederken, sağlık uzmanları da sıcak çarpması gibi olumsuz sağlık etkilerine karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Bayramın 2'nci Günü Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji, Kurban Bayramı’nın 2’nci gününde Eskişehir’in içinde bulunan bölgede havanın az bulutlu ve açık olacağını, sıcaklığın ise 2 ila 4 derece artmasının beklendiğini aktardı.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü 3. Bölge Müdürlüğünün hava tahmin raporuna göre Kurban Bayramı’nın 2’nci gününde Eskişehir’in de içinde bulunduğu bölge genelinin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının 2 ila 4 derece artmasının beklendiği bugün merkez ilçelerden Odunpazarı’nda hava sıcaklığının 32 derece, Tepebaşı’nda ise 30 derece olacağı aktarıldı. Eskişehir genelinde en yüksek hava sıcaklığı ise 35 derece ile Mihalgazi ve Sarıcakaya olduğu aktarıldı. Hava tahmin raporuna göre rüzgarın kuzeyli yönlerden hafif ve orta kuvvette eseceği bildirildi. 
                                 

Kaynak : HABER MERKZİ
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi