Eskişehir'de başvurun, yüzde 50'si cebinizde kalsın!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de başvurun, yüzde 50'si cebinizde kalsın!
A
a

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce ve Tarım ve Orman Bakanlığınca kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımlar; tesis yapımına, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması, kapasite artırımı, mevcut tesislerin teknoloji yenileme ve modernizasyonuna yüzde 50 hibe desteği başvuru alımları devam ediyor.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen kırsal kalkınma destekleri çerçevesinde tarıma dayalı ekonomik yatırımlar teşvik ediliyor. Bu destek programı, çeşitli aşamalarda bulunan projelere yüzde 50 hibe desteği de sağlamakta. Destek kapsamında yer alan başvurular arasında tesis yapımı, kısmen tamamlanmış yatırımların bitirilmesi, kapasite artırımı, mevcut tesislerin teknoloji yenileme ve modernizasyonu gibi alanlar bulunuyor.

Hayvansal ve bitkisel orijinli gübrelerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik tüm yatırım niteliklerindeki başvurular, hibe desteği kapsamında değerlendirilir.

Hayvansal orijinli gübreler, hayvanların dışkıları ile yataklıklarının artıklarından elde edilen gübrelerdir. Bitkisel orijinli gübreler, tarımsal amaçlı yetiştirilen bitkilerin kendisinden ya da işlenmesi sonrası elde edilen yan ürünlerden elde edilen gübrelerdir.

Başvuru yapılacak yatırım yerinin kırsal alanda, mülkiyeti başvuru sahibine ait veya başvurunun yapıldığı tarihten itibaren en az 7 yıl süreyle kiralanmış olmalıdır. Tarıma dayalı ekonomik yatırımlar kapsamında yapılacak başvurularda 3 milyon liradan 14 milyon liraya kadar hazırlanabilecek projelere yüzde 50 hibe desteği verilecektir.

Başvurular 19 Şubat 2024 tarihine kadar yapılabilecektir. Hibe desteğine başvurmak isteyenler İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Birimi’nden teknik destek ve ayrıntılı bilgi alabilirler.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi