Eskişehir'de babalar günü alışverişi azaldı mı?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de babalar günü alışverişi azaldı mı?
A
a

Eskişehir'de faaliyet gösteren bir giyim mağazası sahibi olan Hasan Belikuşaklı, yılların geleneği olan Babalar Günü'nde hediyelik giysi alan vatandaşların sayısının son 5 yıl içerisinde gözle görülür şekilde azaldığını ve bu durumun endişe verici olduğunu dile getirdi.

Sütiş Eskişehir
Eskieşhir'de babalar günü geleneğinin azalıp, alışveriş yapılma oranının azalmasından esnaf üzgün durumda. Her yıl olduğu gibi bu yıl da pek çok vatandaş babalarına ne gibi sürprizler yapabileceği konusunda planlar yaparken, işletme sahipleri bu özel güne rağmen ürünlerine eski rağbetin gösterilmediğini ifade etti. Yaklaşık son 5 yıldır Babalar Günü'nde gömlek, tişört ve pantolon gibi giyim ürünlerinin satın alınmadığını belirten esnaf, hem bir geleneğin sonunu gördüklerinden hem de işlerinin azalmasından dolayı üzgün olduklarını dile getirdi.

"Biz bu mağazayı açtığımızda günlük 50-60 tane Babalar Günü için gömlek satardık"

Yaklaşık 40 yıldır giyim sektörünün içerisinde olan Hasan Belikuşaklı, "Bu gömlek işi Babalar Günü'nde bir gelenekti. Şu anda vatandaşlar babalarını sadece yemeğe çıkarıyorlar. Biz bu mağazayı açtığımızda günlük 50-60 tane Babalar Günü için gömlek satardık. Şimdi insanlar babasını, annesini sadece akşam bir lokantaya götürüp yemek ısmarlıyorlar. Ne gömlek, ne tişört, ne de pantolon alıyorlar. Öyle bir adet kalmadı, bitti. Son 5 yıldır durum böyle, biz de üzülüyoruz. İş kaybımız yüzde 60'a kadar ulaştı, insan örf ve adetini unutur mu" dedi.
Kaynak : İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi