Eskişehir'de AK Parti'ye çağrı: TÜRK-İŞ ile masaya oturun!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de AK Parti'ye çağrı: TÜRK-İŞ ile masaya oturun!
A
a

Demiryol-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ramazan Kaya, geçtiğimiz yıl imzalanan kamu çerçeve protokolünün artan enflasyondan ötürü bir değerinin kalmadığını belirterek, iktidara ek protokol çağrısında bulundu. Kaya, “Kamu işçileri sabrede sabrede sabır taşı çatlamıştır” dedi.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Demiryol-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ramazan Kaya, kamu işçilerinin aldığı maaşların yüksek enflasyon karşısında eridiğini belirterek ek protokol yapılmasını istedi.

Artan enflasyon karşısında 2023’ün mayıs ayında imzalanan kamu çerçeve protokolünün günden güne erdiğini söyleyen Şube Başkanı Ramazan Kaya, yaptıkları eylemlerle hükümete seslerini duyurmaya çalıştıklarını belirterek, “Sebepleri ne olursa olsun ülkemizde yaşanan istikrarsız ekonomi ile yüksek enflasyon karşısında kalifiye işçi ücretlerimiz neredeyse asgari ücret seviyesinde kalmış hak ettiği değerin çok altına düşmüştür” dedi. Protokolle yapılana artışın daha cebe girmeden eridiğini vurgulayan Kaya, “Görülen o ki, şubat ayı enflasyonuyla da yapılan ek protokolünün hiçbir önemi kalmayacak durumdadır. Herşeyin bir bedeli, bir karşılığı vardır. Kamu işçileri sabrede sabrede sabır taşı çatlamıştır” ifadelerini kullandı.  Demiryolu işçilerinin vergide adaletin sağlanmasını istediklerini söyleyen Kaya, “Adında da ‘adalet’ geçen Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetimizin yaşadığımız haksızlığa ve mağduriyete bir çözüm üretmesini, TÜRK-İŞ ile masaya oturup tekrar ek protokolle iyileştirme yaparak hakkaniyetli ve adaletli bir dağılım yapmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.
Kaynak : M. ANIL AKSOY
1000
icon
agresif biri 9 Şubat 2024 10:04

istifa edin gidin madem.Yemek beğenmezsiniz maaş beğenmezsiniz.Oldu canım maaşınızı direk eve yollayalım.Fabrikaya gelmeden

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi