Eskişehir'de 18 film, halka açık ve ücretsiz...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de 18 film, halka açık ve ücretsiz...
A
a

ETO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Eskişehir AB Bilgi Merkezi’nin ev sahipliğinde, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve AB Üye Ülkelerinin Türkiye Büyükelçilikleri desteği ile “Avrupa Film Günleri ” Eskişehir’de başlıyor.

Sütiş Eskişehir
Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek etkinlikte,18Avrupa filmi Kanatlı AVM Cinema Pink’te 9 Mayıs Avrupa Günü vesilesiyle8-12 Mayıs tarihleri arasında izleyici ile buluşacak.Dramdan, komedi ve maceraya kadar birebirinden farklı temalardaki filmlerin biletleri, her bir gösterimin bir gün öncesinde sinema gişelerinden ücretsiz olarak temin edilebilecek.

İstanbul ve Ankara’dan yolculuğuna başlayan Avrupa Film Günleri, Eskişehir ile eşzamanlı olarak, Trabzon, İzmir, Antalya, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Mersin ve Samsun’da gösterimler gerçekleştirecek.

18 filmin halka açık ve ücretsiz gösterimi yapılacak

Avrupa sinemasının sunduğu farklı kültürleri ve hikâyeleri konu alan filmler; 8Mayıs Çarşamba günü Slovakya’dan “Asla Asla Deme” ve İtalya’dan “Dante” ile başlayacak. 9 Mayıs Perşembe günü, Finlandiya’dan “Eli Kulağında”,Slovenya, İtalya ve Hırvatistan’dan “Suçsuz Adam” Macaristan ve Almanya’dan “Zarif” 10 Mayıs Cuma günü ise Estonya’dan “Ufuktaki Savaş”, Bulgaristan’dan “Tüm Çıplaklığı ile Jiguli Grubu”,Fransa’dan “Sönmüş Hayaller” ile devam edecek. 11 Mayıs Cumartesi günü Malta ve Kanada’dan “Carmen”, Yunanistan’dan “Domatesler Wagner'le Tanışınca”, Hollanda ve Almanya’dan “Kuaför Romy”, Litvanya’dan “Göz Kırpmayı Unutma”,Portekiz, İspanya ve Fransa’dan “Büyükbabamın İblisleri” gösterimi yapılacak. 12 Mayıs Pazar günü ise Romanya ve Çek Cumhuriyeti’nden “Mikado”, İspanya’dan “Ramona”, İsveç’ten “Ben Zlatan”,Polonya’dan “Köylüler” ve Danimarka’dan “Viborg Güzeli” ile son bulacak.
 
Gösterim planı ve filmler hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

 
Kaynak : ESKİŞEHİR TİCARET ODASI
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi