Eskişehir'de "rahat kazanacağız" çıkışı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de "rahat kazanacağız" çıkışı!
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, yerel seçim gündemini ve saha çalışmalarını değerlendirdi. Bu seçimde klasikleşmiş seçim çalışmalarının dışında bir strateji izleyeceklerini söyleyen Başkan Kurt, seçimi rahat kazanacaklarını belirterek, “Ben bu seçimde yüzde 50’yi geçeceğimizi görüyorum” dedi.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, yerel seçim gündemini ES TV’ye değerlendirdi. Cumhur İttifakı’nın Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp’i arayarak kutladığını belirten Başkan Kurt, “Her parti kendi bünyesi içinde en iyi adayını çıkartır. Çıkartmak zorundadır ya da partinin adayı olan kişinin iyi olduğunu kabul etmek gerekir ve ona göre çalışmak gerekir. Siyaset gevşemeyi kaldırmaz. Tembelliği kabul etmez. Biz AKP’nin en iyi adayını bulup çıktığı kanaatinde, görüşünde olan bir politikacı olarak çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Onların adayını değerlendirmek ya da olumlu olumsuz yorum yapmak haddimiz değildir. Herhalde ölçüp biçmişlerdir. Hangi özelliğinden dolayı koyduklarını kendileri bilirler. Ben kutluyorum. Hayırlı olsun diyorum. Dün akşam da zaten telefonla aradım, görüştük, hayırlı olsun dedim” ifadelerini kullandı. 

DEMOKRATİK VE CENTİLMENCE OLSUN

Seçimin centilmence ve demokrat bir anlayışla geçmesini dileyen Başkan Kurt, “Yeter ki bize iktidarın gücünü kullanarak baskı yapmasınlar. Olumsuz tavır içerisine girmesinler. Biz eşit şartlarda yarışmadığımızı biliyoruz. Şuradan biliyoruz; Sayın Cumhurbaşkanı Eskişehir’e gelmeden önce bizim bütün afişlerimiz toplatıldı. Billboardlarımız kapatıldı. Bu bile doğru bir yaklaşım değildir. AKP’nin ilçe başkanı bir demeç verdi. Bu demeç üzerine idare harekete geçti ve politika çıkardı, görev çıkardı kendisine. Hemen bizim afişlerimizi kapattılar. Bunlar bir daha olmasın. Bunlar olursa doğru bir şey olmaz. Biz her türlü uğraşmanın yolunu buluruz ama iktidar gücünü kullanarak bizi engellemeye çalışırlarsa sadece ayıp derim” şeklinde konuştu. 

TOPYEKÜN HAREKETE GEÇİLDİ

Başkan Kurt, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in de katıldığı aday tanıtım toplantısının yararlı ve motive edici olduğunu söyledi. Kurt, “Genel Başkan gelince tabii partililer bir coşku yaşadı. Orada adaylar tanıtıldı. Adaylarla ilgili kanaat oluşturuldu. Ve adaylar benimsendi, bağrına bastı. Yararlı bir toplantı olduğunu düşünüyorum. Bu toplantıdan sonra da parti topyekûn bütün ilçelerde harekete geçti. Umarım bu moralle devam ederiz” dedi.

GEÇMİŞE GÖRE AVANTAJLIYIZ

Saha çalışmalarını devam ettiğini ve vatandaşın CHP’li Odunpazarı Belediyesi’ne bakışının olumlu olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, “Elbette istemeyenler var, elbette başka partiyi destekleyenler var. Bunlar doğal, olacaktır. Ama ben geçmiş seçimlere göre daha avantajlı olduğumuzu görüyorum. Çünkü yapmış olduğumuz işleri değerlendiriyor vatandaş. Biz oturup sohbet ettiğimizde de anlatabiliyoruz. O nedenle bu seçimde eskisinden daha iyi bir performans ve oy alacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

ŞEHİR İLE KIRSAL FARKLIDIR

Seçimde yüzde 50’yi geçecek bir oy oranı alacaklarını söyleyen Başkan Kurt, “Ben bu seçimde yüzde 50’yi geçeceğimizi görüyorum. Dolayısıyla da diğer partilerin ne yaptığından çok bizim ne yapacağımızla ilgileniyoruz. Geçmişte yapmış olduğumuz 10 yıllık hizmetin değerlendirileceğini düşünüyorum. Diğer adaylar bana göre biraz daha belediyecilikten uzak. Çok AKP’nin Belediye Başkan Adayı bir ilçenin belediye başkanı ama ilçedeki potansiyelle belde ilçeleriyle Odunpazarı’ndaki aynı olmaz. Şehirde belediyecilik farklı, kırsalda belediyecilik farklıdır. Vatandaşların tanıması, hemşerilerimizin kabullenebilmesi zaman alır. Onun için bizim avantajlarımız çok olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

RAHAT KAZANACAĞIZ

Sahadaki çalışmalarında her geçen gün daha yüksek tempoyla devam ettiklerini ifade eden Başkan Kurt, “Bizim normal şartlarda belediyede bir sorumluluğumuz var. Dolayısıyla öğlene kadar o işlerle uğraşıp öğleden sonrasını da seçim çalışmalarına ayırıyoruz. Yoğun bir biçimde organizasyon yapma aşamasındayız şu anda. Yavaş yavaş her gün biraz daha artırarak tempoyu yükselteceğiz. Mart daha yoğun olur. Biz değerlendirmeyi ona göre ayarlamaya çalışıyoruz. Sanıyorum bu klasikleşmiş seçim çalışmalarının dışında çalışma gerçekleştireceğiz. Artık kahvehanelerde nutuk atma devri bitti. Biz doğrudan evlere gitmek suretiyle sohbetlerimizi artırıyoruz. İlgi duyan bütün sivil toplum örgütlerine uğramaya çalışıyoruz. Daha çok insana ulaşmanın bir yolunu buluyoruz ve bu sayede de seçimi daha rahat kazanacağımızı umuyorum” açıklamasını yaptı.
Kaynak : M. Anıl Aksoy
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi