Eskişehir Büyükşehir'den Frig Vadisi'ne özel gezi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Büyükşehir'den Frig Vadisi'ne özel gezi
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Ankara Rehberler Odası (ANRO) ve Eskişehir Turist Rehberleri Derneği (ESRED) iş birliğiyle, 15-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında, profesyonel turist rehberlerine yönelik "Dağlık Frigya Bölgesi Bilgilendirme Gezisi" gerçekleştirildi.

Sütiş Eskişehir
15-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Ankara Rehberler Odası (ANRO) ve Eskişehir Turist Rehberleri Derneği (ESRED) iş birliğiyle profesyonel turist rehberlerine yönelik dağlık Frigya Bölgesinde “İnfo Gezisi” gerçekleştirildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte Eskişehir’in büyük kültür hazinesi, Friglerin binlerce yıllık gizemli tarihini barındıran Frig Vadileri Yazılıkaya Midas Vadisi ile Kümbet Vadisi rotası üzerindeki Gerdek Kaya Anıtsal Kaya Mezarı görülerek Frig yolunun 2-19’uncu ayağının 3,1 kilometrelik kısmı yüründü.

Rehberler daha sonra Midas Anıtı Midas Kale, Kümbet ve Han Yeraltı Şehrine “İnfo Gezisi” gerçekleştirdi. 

Düzenlenen etkinliğin çok verimli geçtiğini belirten yetkililer, “Eskişehir’in kırsal turizmdeki önemli destinasyon olan dağlık Frigya Bölgesi rotası çalışıldı ve katılımcılar faaliyetten gayet verimli ayrıldıklarını ifade ettiler. Dağlık Frigya İnfo Gezisine katılan profesyonel turist rehberlerine, Ankara Turist Rehberleri Odasına, Eskişehir Turist Rehberleri Derneğine ve bu gezide bizden desteğini esirgemeyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ayşe Ünlüce’ye teşekkürlerimizi borç biliriz.” dediler.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi