Eskişehir Büyükşehir'de AK Parti o rapora onay verdi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Büyükşehir'de AK Parti o rapora onay verdi!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi nisan ayı olağan meclis toplantılarının 2’nci birleşim 1’inci oturumu Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce başkanlığında gerçekleştirildi.

Sütiş Eskişehir
Toplantıda Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı içerisinde bulunan açık otoparkın işletme hakkının belediye şirketlerine verilmesi ile ilgili 1’inci maddeye AK Parti grubu ret oyu verdi. 1’inci madde oy çokluğuyla kabul edilirken diğer maddeler ise oy birliğiyle kabul edildi. 12 gündem maddesinin oylandığı toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın 2023 Yılı Faaliyet Raporu da görüşüldü. Faaliyet Raporu görüşmesi Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hasan Ünal Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Görüşmede AK Parti grubu adına söz alan Meclis Üyesi Özlem Ünalır, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yeni dönemin ilk toplantılarının yapıldığını ifade ederek raporla ilgili görüş bildirmeyeceklerini ve kabul oyu vereceklerini söyledi.

CENTİLMENCE BİR HAREKET

CHP Grubu adına söz alan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Centilmence bir hareket. Keşke 2 gün önce Odunpazarı ve Tepebaşı’nda da aynı şeyi yapsalardı. Daha memnun olurduk. Çünkü bu faaliyet raporu 2023 yılında CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz Büyükerşen’in öncülüğünde Büyükşehir emekçilerinin ve bürokratlarının katkısıyla gerçekleşmiş faaliyetleri ortaya koyan bir rapor. Ancak bu raporla ilgili biz CHP Grubu olarak olumlu oy vereceğimizi peşin peşin belirtmek isterim. Çünkü seçim kampanyası boyunca, 3 aylık süre içerisinde Büyükşehir Belediyemizin 25 yıllık faaliyetleri tartışıldı. Eskişehir halkının yüzde 50’sinden fazlası olumlu oy kullandı. Aksayan yönleri elbette, bizim de tam anlamıyla gerçekleştiremediğimiz işler vardır. Bunun sebepleri vardır. Arkadaşlarımız bir tartışma açmadığı için biz de sebeplerini tartışmak istemeyelim. Biz bu faaliyeti gerçekleştiren bütün çalışanlarımıza, bütün geçmiş dönem meclis üyelerimize ve özellikle Sayın Yılmaz Büyükerşen’e teşekkürlerimizi sunarak yeni seçildiği için başkanımıza da 2024-2029 döneminde başarı diliyoruz. Desteğimiz sonuna kadar arkasındadır” ifadelerini kullandı. Kurt’un konuşmasının ardından faaliyet raporu oy birliğiyle kabul edildi.

GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ YAPILDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce ise nezaketinden ötürü her iki gruba da teşekkür ederek, “Bu vesileyle ben de geçmiş 5 dönemde öncü başkanlık yapan Yılmaz Büyükerşen’i şahsım adına, performans göstergelerinin yüzde 80’inin gerçekleşmesine hizmet eden değerli çalışma arkadaşlarıma ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sene hepimizin bildiği gibi pandemiden kaynaklanan birtakım ekonomik krizleri yaşıyorduk. Depremi yaşadık ama buna rağmen Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına ve Eskişehir’e yakışır şekilde güzel faaliyetler yapıldı. Tekrar teşekkür ediyorum ve meclisimizdeki siyasi nezaket de güzel bir başlangıç oldu” şeklinde konuştu.
 
Kaynak : MUHABİR - EFE EMRE ÖZBEY
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi