Eskişehir Anadolu Üniversitesi için tanıdık rektör adayı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Anadolu Üniversitesi için tanıdık rektör adayı
A
a

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü için yapılacak atama sürecinde 30 akademisyenin YÖK görüşmesine katıldığı ve eski AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay'ın adının geçtiği haberler gündemde. İşte detaylar...

Sütiş Eskişehir
Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne atama yapılması beklenen bugünlerde 30 akademisyen YÖK görüşmesine katılırken, iki dönem AK Parti Eskişehir Milletvekilliği yapan Prof. Dr. Emine Nur Günay’ın adı bu görev için anılıyor.

Mevcut Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal dahil 30 adayın geçen hafta YÖK’te görüştükten sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapan eski AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay’ın ismi gündeme geldi.

Eskişehir'de 1962 yılında dünyaya gelen Eskişehir Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden 1984 yılında mezun olan, yüksek lisansını da aynı üniversitede yapan Prof. Dr. Günay, ABD’deki Vanderbilt Üniversitesinde doktora yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde 2011 yılında İnovasyon ve Rekabet Odaklı Kalkınma Çalışmaları Araştırma Merkezini kuran ve 2015 yılına kadar kurucu müdürü olarak çalışan Prof. Dr. Günay, 2007-2011 yıllar arasında TÜBİTAK Sosyal Bilimler Grup Yürütme Kurulu üyesi, 2008-2012 yılları arasında AB 7. Çerçeve Programı Sosyo-ekonomik ve Beşeri Bilimler Tematik alanında ülke delegesi olarak görev yaptı.

Kasım 2014 tarihinde Başbakanlık Ekonomi Başdanışmanı olarak atanan Prof. Dr. Günay, 17 Kasım 2015 - 14 Mayıs 2023 tarihine kadar iki dönem AK Parti Eskişehir Milletvekilli olarak TBMM’de yer aldı.

Prof. Dr. Emine Nur Günay’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Anadolu Üniversitesi Rektörü olarak atanacağı öne sürülüyor.

EMİNE NUR GÜNAY'DAN CEVAP GELDİ

Prof. Dr. Günay, Esgroup muhabirine yaptığı açıklamada, şu anda ABD’de kızının yanında bulunduğunu ve torun baktığını belirterek, böyle bir görevi şu an için düşünmediğini söyledi.
Kaynak : HABER MERKEZİ
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi