ESKAFDER Eskişehir’de yaşayan Çerkes iş insanlarını buluşturdu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç ESKAFDER Eskişehir’de yaşayan Çerkes iş insanlarını buluşturdu
A
a

Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği organizasyonda, Eskişehir’de yaşayan Çerkes İş İnsanları buluştu.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği organizasyonda, Eskişehir’de yaşayan Çerkes İş İnsanları buluştu.

ESKAFDER Yönetim Kurulu Başkanı Jankat Yelbaşı ve Yönetim Kurulu’nun Odunpazarı Tarihi Bölgede bulunan Eskişehir Kafkas Kültür Evi’nde düzenlediği yemekte, Eskişehir’de yaşayan Sanayici ve İş İnsanları bir araya geldi. Ülkede yaşanan ekonomik gelişmelerin ve yerel seçim sürecinin iş dünyasına etkilerinin konuşulduğu toplantıdan birlik mesajı çıktı.

Dernek Başkanı Jankat Yelbaşı konuşmasında ;  ‘’Bizler göreve geldikten sonra yeni dönemde toplumumuzun farklı kesimleriyle istişare toplantıları ve birlik buluşmaları gerçekleştirmeyi planlamıştık. Bu toplantıların ilkini bugün şehrimizde ticari faaliyet gösteren iş insanlarımızla gerçekleştirdik. Buradaki değerli büyüklerimiz ve dostlarımız uzun yıllardır faaliyetlerimize destek oluyorlar ve aynı zamanda bu kente ekonomik anlamda katkı sunuyorlar. Bundan sonraki süreçte birlikteliğimizi arttırarak devam ettirmek, derneğimiz bünyesinde kuracağımız komisyonlarla Eskişehir’e, kültürümüze ve kent siyasetine vereceğimiz katkıları koordineli olarak yapmayı planlıyoruz. Bu toplantıları kentteki akademisyenlerimizle, gençlerimizle, kadınlarla ve toplumuzu temsil eden farklı gruplarla yapmaya devam edeceğiz. ‘’ dedi.
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi