Emirdağ’Da Ki Kuyularda Su Seviyesi Tespiti Çalışması Başladı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Emirdağ’Da Ki Kuyularda Su Seviyesi Tespiti Çalışması Başladı
A
a

Afyonkarahisar Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, Köylerde Var Olan İçme Suyu Kuyularında Mağduriyet Yaşanmaması Amacıyla Su Seviyelerinin Tespiti Çalışmalarının Başladığını Kaydetti.

Sütiş Eskişehir
Afyonkarahisar Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, köylerde var olan içme suyu kuyularında mağduriyet yaşanmaması amacıyla su seviyelerinin tespiti çalışmalarının başladığını kaydetti.
Kaymakam Bilici, Türkmen Akören ve Veysel köyünde bulunan içme suyu kuyularındaki su seviyelerinin tespiti ve mağduriyet yaşanmaması amacıyla yapılacak çalışmaların yerinde inceleyerek, amacıyla köy muhtarları ve yetkililerden bilgiler aldı.
Yağış miktarlarının yetersizliği, yeraltı su seviyelerinin azalması ve doğal ve beşeri pek çok faktöre bağlı olarak köylerde bulunan içme suyu kuyularındaki su seviyelerinin düşmesi sebebiyle; hanelere verilen içme suyu hizmeti konusunda mağduriyet yaşanmaması amacıyla planlanan ’kuyularda bulunan pompa seviyelerinin daha derine indirilmesi’ çalışmaları hakkında Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Hüseyin Gülmez ve köy muhtarları ile istişarelerde bulunan Kaymakam Bilici, içme suyu kuyuları ve çevresinde de çeşitli incelemelerde bulundu.
Suyun verimli ve kararında kullanılması ve su tasarrufu konularının öneminin özellikle altını çizen Kaymakam Bilici: “Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de su kaynaklarının varlığı konusunda insanlık olarak büyük tehlike altındayız. Doğal kaynaklar, doğal ve beşeri pek çok etken ile birlikte hızla tükenirken, en hayati ve önem arz eden doğal kaynakların başında gelen ’su varlığı’ konusunda da tehlike çanları çalıyor. Bu konudaki beşeri etkenlerin etkisini en aza indirerek suyun insanlık tarafından verimli ve kararında kullanılması adına pek çok ulusal ve uluslararası kampanyalar, faaliyetler, projeler yapılmakta ve kamuoyu oluşturulmakta. Herkesi bu seferberlik ruhuyla suyu bilinçli kullanmaya davet ediyoruz" dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi