Emeklilerin maaş beklentisi 20 bin TL!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Emeklilerin maaş beklentisi 20 bin TL!
A
a

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Mandacı emeklilerin ekonomisini değerlendirdi. Emeklilerin ağır şartlarda yaşadığını belirten Mandacı, emeklinin Temmuz ayındaki maaş beklentisinin 20 bin TL olduğunu söyledi.

Sütiş Eskişehir
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Mandacı düzenlediği basın toplantısında emeklilerin ekonomisini ve hükümet tarafından açıklanan tasarruf tedbirlerini değerlendirdi. Mandacı ilk olarak emeklilerin yaşadığı zorluğa dikkat çekti, emeklilerin halinin içler acısı olduğunu belirtti.

‘EMEKLİLER YILI’ EN AĞIR YIL OLDU

Mandacı, “Emeklimizin ekonomisi gerçekten çok zor durumda… Hükümet 2024 yılını ‘emekliler yılı’ ilan etmişti. Emekliler 2024 yılına çok ağır şartlarda girdi ve bu ağır şartlar hala devam ediyor. 10 bin TL emekli maaşı alan bir emeklimiz 65 yaş üzeri toplu taşıma araçları ücretsiz olmasa evinden çıkamayacak duruma geldiler. Hamamyolu’nda bir top dondurma yemeye kalksalar 30 TL, iki top dondurma yeseler 60 TL.  Bir de eşini yanına alıp böyle bir şey yapmaya kalksalar herhalde evin yolunu bulamayacaklar. Gerçekten emeklilerimizin hali içler acısıdır. Birde kira ödemek zorunda kalan emeklilerimizi adeta bayat ekmeğe ve makarnaya mahkum hala getirdiler. Emeklilerimizin özellikle hükümetten talebi Temmuz zamlarında en az 20 bin TL emekli maaşı beklentisi var” dedi.

TASARRUF KENDİLERİNE DEĞİL HALKA

Tasarruf tedbirlerine değinen Mandacı, “Tasarruflarla alakalı ilk olarak kamuda çok ciddi israflar var. Bunların mutlaka önlenmesi lazım dediğimizde hükümetimiz, ‘itibarda tasarruf olmaz’ diyerek israfa devam ettiler. Peki, şimdi niye tasarruf tedbirleri almaya kalkıyorlar? Tabii alınan tasarruf tedbirleri kesinlikle kamuda kendi yapılması gereken tedbirleri değil de, memurun servisine, lojmanına, fotokopi kağıdına tasarruf getirmek suretiyle yapılıyor. Esnafın durumuna baktığımızda, hükümet para bulmak adına esnafın vergi denetimini yapıyor. Ama diğer tarafta dev holdinglerin vergilerini muaf tutuyor. Bu şekilde ekonomi düzelmez. Ekonominin düzelmesi için mutlaka havuz sisteminin kurulması lazım.  Denk bütçesinin yapılması, borç faiz ekonomisinden mutlaka vazgeçilmesi lazım. Dolayısıyla bizler Yeniden Refah Partisi olarak milli ve yerli kelimesinin artık özde değil, sözde kaldığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.
Kaynak : HABER MERKEZİ
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi