Doğanın Eşsiz Manzarası Müzik Eşliğinde Sergilendi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Doğanın Eşsiz Manzarası Müzik Eşliğinde Sergilendi
A
a

Türkiye’Nin En Önemli Tabiat Parklarından Biri Olan Akdağ Tabiat Parkı, Eşsiz Doğasının Ardından Çekilen Kliple Birlikte Müzikle De Gündeme Geldi.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Türkiye’nin en önemli tabiat parklarından biri olan Akdağ Tabiat Parkı, eşsiz doğasının ardından çekilen kliple birlikte müzikle de gündeme geldi.
Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Hakan Yılmaz, müzisyen Aydın Baş ve ekip arkadaşları tarafından hazırlanan hang drum ile Akdağ Tabiat Parkı klibi büyük ilgi gördü. Çekilen kliple ilgili İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Yılmaz, “Akdağ Tabiat Parkı’ndaki Tokalı Kanyonu’nda bir yürüyüş gerçekleştirdik. Kanyonun girişinde müzisyen arkadaşımız Aydın Baş hang drum’u çaldı. Biz de müzik eşliğindeki doğanın eşsiz görüntülerini kaydettik. Doğa ile müziğin ritmi, uyumunu ve ahengini bu klipte yansıtmaya çalıştık. Aynı zamanda Tokalı Kanyonu’nu da bu vesileyle tanıtmayı amaçladık” dedi.

“Enstrüman gerçekten şifalandırıcı bir tınıya sahip”
Klipte çaldığı hang drum ile herkesi mest eden müzisyen Aydın Baş ise çaldığı enstrümanın harika ve dinlendirici bir tınıya sahip olduğunu vurguladı. Baş, “Son yıllarda hang drum isimli bir enstrümanla tanıştım. Bu enstrüman hem ritmik hem de melodik yapılara sahip. Osmanlı’dan günümüze kadar frekanslar, makamlar ve melodileri ile bu enstrüman bazı hastalıkların şifası olarak gösterilmiştir" diye konuştu.
Enstrümanın Türkiye’de ve dünyada yoga, meditasyon ve müzikle terapi gibi birçok alanda kullanıldığını söyleyen Baş, "Tokalı Kanyonu’nda bir çekim yaptık. Doğanın güzelliği ve bu enstrümanın tınısını birleştirdik” diye konuştu.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi