Ahmet Ataç 15 02 2024

Deneyap Teknoloji Atölyeleri E-Sınavları Başladı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Deneyap Teknoloji Atölyeleri E-Sınavları Başladı
A
a

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Ve Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı İş Birliği İle Hayata Geçirilen Deneyap Teknoloji Atölyeleri'ne Yeni Dönem Öğrenci Alımı İçin Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde Çevrimiçi E-Sınavları Başladı. Sınavlara Yaklaşık İki Bin Öğrenci Müracaat Etti.

Sütiş Eskişehir
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı iş birliği ile hayata geçirilen Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ne yeni dönem öğrenci alımı için Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde çevrimiçi e-sınavları başladı. Sınavlara yaklaşık iki bin öğrenci müracaat etti.
Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nin Türkiye’nin teknoloji üreten ve geliştiren genç neslini yetiştirmeyi amaçlayan önemli bir proje olduğunu vurguladı. Sınava giren öğrencilere başarılar dileyerek, "Bu sınavdan başarılı bir şekilde çıkan öğrencilerimiz, Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde robotik, kodlama, 3D tasarım gibi alanlarda eğitim alacak ve geleceğin teknolojisini üretmeye katkıda bulunacaklar" dedi.
İlkokul 4. sınıf, Ortaokul 5. ve 8. sınıf Lise 9. ve hazırlık sınıfı öğrencilerin 25 Mart’a Kadar sınavlara müracaat edebileceği bildirildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi