CHP Eskişehir vekili, Nebi Hatipoğlu’na 3 soru sordu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç CHP Eskişehir vekili, Nebi Hatipoğlu’na 3 soru sordu
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu’na 3 soru yöneltti.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda soruları şöyle sıraladı:

“AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Hatipoğlu, 

1-Ölüm yolu olarak nitelenen ve genel seçim öncesi AKP milletvekilleri ve sözcüleri tarafından müjde olarak duyurulan ancak yıllardır yapılmayarak kanayan yaramız haline gelen, tahminen 4,5 milyar TL ye mal olacağı yatırım programında belirtilen, 75 km lik “Eskişehir-Seyitgazi (Kırka geçişi dahil) yolu” için 2024 yılında ödenek olarak EN AZ EMEKLİ MAAŞI olan 10 bin TL ödenek ayrılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
2-Yapımına 2017 yılında başlanılan ve çok sayıda ölümlü ve maddi hasarlı kazaya yol açan, 45 km lik” Eskişehir-Alpu-Mihalıççık yolu”nun, 
Yine yapımına 2020 yılında başlanacağı ifade edilen ama yılan hikayesine döndürülen, 31 km lik “Eskişehir-Sakarıılıca-Mihalgazi” yolunun yatırım programında yer alan bilgilere göre en iyimser tahminle 2027 yılından önce bitirilmeyecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz? 
3-AKP’ye geçmeden önce İYİ Parti milletvekili adayı olarak Eskişehir’in sorunlarını yıllarca çözmedikleri için seçim meydanlarında eleştirdiğiniz, ancak şimdi mensubu olduğunuz AKP iktidarının 21 yıldır bu sorunlarımızı çözmemesi, Eskişehir ve Eskişehirlileri cezalandırması hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Sorularımız devam edecek…”
1000
icon
Salih koçbaş 2 Şubat 2024 23:05

Cevap veremez Belediyecilik kolay iş değil yanlış adama sordunuz sn başkan adamı allayıp pullayıp aday yaptılar bu tiplere Eskişehir cevabını verir dönenlerle işi olmaz eskişehirin

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi