CHP Eskişehir Kadın Kolları Başkanı'ndan açıklama: Medeni Kanun’u yok sayanı...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç CHP Eskişehir Kadın Kolları Başkanı'ndan açıklama: Medeni Kanun’u yok sayanı...
A
a

CHP Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Fikriye Altınsoy Söğütlü, iktidarın hedefinde Medeni Kanun’un olduğunu belirterek, “Medeni Kanun’u yok sayan, Cumhuriyet değerlerine düşman olup şeriat çağrısı yapanlara asla geçit vermeyeceğiz. Medeni Kanun için sil baştan diyenleri siyasetten sileceğiz” dedi.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
CHP Kadın Kolları 81 il ve 971 ilçede eş zamanları olarak Medeni Kanun’a ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Fikriye Altınsoy Söğütlü tarafından yapılan basın açıklamasına İl Başkanı Talat Yalaz’ın yanı sıra partili kadınlar katıldı. Medeni Kanun’un çığır açan bir devrim olduğunu söyleyen Söğütlü, “Eşitliğe inanmayanların yönettiği ülkemizde, kadının insan hakları ve laiklik büyük tehdit altındadır. İktidar, durmadan kadınların canları pahasına bedel ödeyerek kazandıkları haklara gözünü dikmektedir. İstanbul Sözleşmesini fesheden, 6284 no’lu kadını şiddetten koruyan yasayı budamaya kalkan AKP’nin yeni hedefi; Medeni Kanun’dur. Gelenek haline getirdiği ‘Torba Yasa’ uygulaması ile biz kadınların haklarını bir torbaya doldurup çöpe atabileceğini sanmaktadır. Oysaki çok yanılmaktadır” dedi.

İKTİDAR ALGI PEŞİNDE

İktidarın nafaka ve aile arabulucuğu üzerinden algı peşinde olduğunu belirten Söğütlü, “Bugün sadece 81 il, 973 ilçede tek ses olmuyoruz. Bütün kadın örgütleri ve demokrasi bileşenleriyle ile tek ses oluyoruz. Ailede eşitlikten, toplumda eşitlikten vazgeçmiyoruz. Medeni Kanun’u değil sil baştan yazmak, üzerinde virgül oynatmalarına dahi izin vermeyeceğiz. Medeni Kanun’u yok sayan, Cumhuriyet değerlerine düşman olup şeriat çağrısı yapanlara asla geçit vermeyeceğiz. Hem Meclis’te hem de sahada direneceğiz. Örgütlü gücümüzle ve kadın hareketiyle kenetlenerek mücadeleyi büyüteceğiz. Medeni Kanun için sil baştan diyenleri siyasetten sileceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Kaynak : M. ANIL AKSOY
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi