Büyük başarı: Eskişehir'deki üniversite kampüsüyle 3 ödül aldı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Büyük başarı: Eskişehir'deki üniversite kampüsüyle 3 ödül aldı!
A
a

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ), 2024 Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında Mekânda Erişilebilirlik kategorisinde üç Turuncu Bayrak Ödülü'ne layık görüldü. Bu başarı, ESTÜ'nün engelli öğrenciler için erişilebilir ve kapsayıcı bir kampüs ortamı oluşturma konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Sütiş Eskişehir
ESTÜ, Yükseköğretim Kurulu 2024 Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında Üç Turuncu Bayrak Ödülü almaya hak kazandı.

Üniversite kampüsü sınırları içinde engelli bireylerin eğitim ve öğretim ortamına tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların tespiti ve başarılı bulunanların ödüllendirilmesi sürecinde verilen 2024 Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında, Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) üç Turuncu Bayrak Ödülü kazandı.

Sonuçlar, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından açıklandı. Engelsiz Üniversite Ödülleri, "Engelsiz Üniversite Bayrakları" ve "Engelsiz Program Nişanları" olmak üzere iki alanda sunuldu. Eskişehir Teknik Üniversitesi adına, Engelli Destek Birimi tarafından Engelsiz Üniversite Bayraklarının Mekânda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak) kategorisinde üç başvuru yapıldı. 2024 Engelsiz Üniversiteler değerlendirme sonuçlarına göre, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi-LEE-Yabancı Diller Yüksekokulu Binası, Mühendislik Fakültesi Binaları ve Rektörlük Binası, Mekânda Erişilebilirlik kategorisinde Turuncu Bayrak almaya layık görüldü.
Kaynak : İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi