Belediyenin Hurda Malzemeleri İhalesiz Sattığı İddiası

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Belediyenin Hurda Malzemeleri İhalesiz Sattığı İddiası
A
a

Afyonkarahisar’In Başmakçı İlçesinde Eski Meslek Yüksekokulunun Atıl Duruma Geçen Binasındaki Metal Hurda Malzemelerin İhalesiz Olarak Satıldığı İddiaları Üzerine Afyonkarahisar Valiliği İdare Denetim Birim Tarafından İnceleme Başlatıldı.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Afyonkarahisar’ın Başmakçı ilçesinde eski meslek yüksekokulunun atıl duruma geçen binasındaki metal hurda malzemelerin ihalesiz olarak satıldığı iddiaları üzerine Afyonkarahisar Valiliği İdare Denetim Birim tarafından inceleme başlatıldı.
Olay, Başmakçı ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Başmakçı Belediyesinin geçtiğimiz aylarda yıllarda belediye eski hizmet binasını Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Başmakçı Meslek Yüksekokulu’na tahsis ettiği binayı kurum boşalttı. Bina atıl duruma geçince ise iddiaya göre, ilçenin MHP’li Belediye Başkanı Melahat Berber binadaki hurda metallerin satılması talimatını verdi. İşçiler ise ihale yapılmadan ya da belediye encümen kararı alınmadan binadaki hurdaları sökerek demirciye sattı. Olaya bazı meclis üyelerinin tepki göstermesi üzerine Başmakçı Kaymakamlığı durumu Afyonkarahisar Valiliği’ne bildirdi. Sonrasında ise valilik İdare Denetim Birimi olayla ilgili inceleme başlatırken, inceleme sonucunda soruşturma açılıp açılmayacağına karar verileceği belirtildi.
Başkan Berber ise olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada satışın ihale yoluyla yapıldığını usulsüzlük olmadığını belirtirken, ihaleyle ilgili bilgi vermekten kaçındı. Başkan Berber ayrıca kendisinin bu tür konularla karalandığını öne sürdü.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi