Ayşe Ünlüce'den Sivas katliamı mesajı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Ayşe Ünlüce'den Sivas katliamı mesajı
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, 2 Temmuz 1993’te meydana gelen Sivas katliamı ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Sütiş Eskişehir
Başkan Ünlüce mesajında şu görüşlere yer yerdi:İnsanlık tarihine kara bir leke olarak geçen ve yakın dönemin en üzücü, en can yakıcı olaylarından biri olan Sivaskatliamının üzerinden tam 31 yıl geçti.
Yaşanan vahşette 33 canımızı yitirmiş olmanın acısını ilk günkü gibi derinden hissediyoruz. Bu trajedi; toplum olarak barış, hoşgörü ve kardeşlik içinde olmanın ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatmaktadır. Farklılıklarımızla sevgi ve saygı çerçevesinde yaşamak, hepimizin millet olarak nihai ve ortak hedefi olmalıdır. Ülkemizde bir daha asla yaşamak istemediğimiz bu olaydan ders çıkararak, barış ve huzur dolu bir geleceği hep birlikte inşa edeceğimize inanıyorum.
2 Temmuz 1993’te Madımak’ta yaşamını kaybeden aydınlarımız ve sanatçılarımızınaziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, ailelerinin ve tüm sevenlerinin acılarını paylaşıyorum. Aradan geçen 31 yılda adalet arayışı hiç dinmeyen ailelerin her zaman yanlarında olduğumu bir kez daha vurgulamak istiyorum.”
 
Kaynak : BÜLTEN
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi