Ayşe Ünlüce'den Kurban Bayramı ve Babalar Günü'ne özel mesaj

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Ayşe Ünlüce'den Kurban Bayramı ve Babalar Günü'ne özel mesaj
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Kurban Bayramı ve Babalar Günü'ne özel mesaj yayımladı.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce mesajlarında şu ifadelere yer verdi:

"Dayanışma ve yardımlaşmanın ön plana çıktığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, birbirimize sımsıkı sarılacağımız bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
İnsanlığın içinde bulunduğu savaşlar, acılar ve gözyaşları hepimizi düşündürse de; bayramlarımızın birlik ve beraberlik çağrısına kulak vermeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu unutmamalıyız. Bayram paylaşmaktır, dayanışmadır. Rengârenk şekerlerle çocukları kapıda bekleyen büyüklerimizdir. Sofralarda bereket, hanelerde huzur demektir. Özellikle ülke olarak içerisinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılar, yaşanan derin yoksulluk hepimize bu bayramda önemli bir görev yüklüyor.
Bayram vesilesiyle komşularımızdan ve sokağımızdan başlayarak uzanan her eli tutmalı, zor günlerde birbirimizin yanında olduğumuzu en güçlü şekilde hissettirmeliyiz.   
Kurban Bayramımızın Yunus gönüllü, sevgi ve hoş görünün simgesi güzel şehrime, ülkemize, İslam Âlemine ve insanlığa barış, huzur, bereket getirmesini diliyorum.
Sevdiklerimizle bir arada olmanın kıymetini bileceğimiz nice mutlu bayramlara…"

Ünlüce Babalar Günü'ne özel yayımladığı mesajında, “Dünyaya ‘merhaba’ dediğimiz ilk andan itibaren hayatımızın her anında yanımızda olan, sevgi ve emekleriyle bizleri büyüten babalarımız, ailemizin temel direği, çocuklarımızın ilk kahramanlarıdır.  Şunu asla unutmayalım ki; kendisinden çok çocuklarının gülüşleriyle mutlu olan, fırtınalı günlerin kaptanı ve sığınılacak en güvenli liman babalarımızın hakkını asla ödeyemeyiz. İyiliği, adaleti, şefkati, kararlılığı, özveriyi ve en önemlisi de bizlere vefalı olmayı öğreten, ömrünü ailesine adamış tüm babalara minnettarlığımı iletmek istiyorum. Bu vesileyle, başta vatanımız için hayatlarını feda eden kahraman şehitlerimizin babaları olmak üzere, aramızda olmayan babalarımızı rahmetle anıyor; Güzel günlerin fedakâr mimarları tüm babalarımızın ‘Babalar Günü’nü tebrik ederek, sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum. Sevgilerimle.” dedi. 
 
Kaynak : BÜLTEN
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi