Akü, Türkiye’Deki Birinci Sırasını Korumaya Devam Ediyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Akü, Türkiye’Deki Birinci Sırasını Korumaya Devam Ediyor
A
a

Afyon Kocatepe Üniversitesi (Akü), Türk Ulusal Ajansı, Erasmus+ Yükseköğretim Programı 2024 Dönemi, Avrupa Ülkeleri Arasında Yapılacak Olan Öğrenci Ve Personel Hareketliliği Proje Başvuru Sonuçlarını Açıkladı.

Sütiş Eskişehir
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ), Türk Ulusal Ajansı, Erasmus+ Yükseköğretim Programı 2024 Dönemi, Avrupa ülkeleri arasında yapılacak olan öğrenci ve personel hareketliliği proje başvuru sonuçlarını açıkladı.
Buna göre AKÜ Erasmus+ hareketlilikleri kapsamında ayrıca 5 farklı staj konsorsiyumu proje başvurusunu devam ettirerek toplamda, 230 bin 150 Avro hibe almaya da hak kazandı. Verilen bu konsorsiyum bütçesi ile AKÜ, Türkiye’deki üniversiteler içerisinde staj konsorsiyumu bütçesine sahip üniversiteler arasında 1. sıradaki yerini korudu. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ), 2024 yılı projesi için toplam 360 bin 340 Avro hibe almaya hak kazandı. AKÜ aldığı hibe miktarı açısından ise 2023 yılında alınan toplam hibe miktarını geçmeyi başarırken, genel bütçe olarak hibe alan 209 üniversite içerisinde ise 33. sıraya yükselmeyi başardı. Elde edilen hibelerle AKÜ, öğrenci ve personeline daha çok yurtdışı tecrübesi sunma fırsatına sahip olacak.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi