Ak Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Uluçay: "(Kentsel Dönüşüm) Bu Projenin Altından Sadece Ve Sadece Ak Parti Hükümeti Kalkar”

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Ak Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Uluçay: "(Kentsel Dönüşüm) Bu Projenin Altından Sadece Ve Sadece Ak Parti Hükümeti Kalkar”
A
a

Ak Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, Kentte Yaklaşık 10 Bin Hak Sahibini İlgilendiren Kentsel Dönüşüme İlişkin Önemli Açıklamalarda Bulunarak, “Bu Projenin Altından Sadece Ve Sadece Ak Parti Hükümeti Kalkar Ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’In Desteği Olmadan Bu Proje Afyonkarahisar’Da Tamamlanamaz” Dedi.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
AK Parti’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, kentte yaklaşık 10 bin hak sahibini ilgilendiren kentsel dönüşüme ilişkin, “Bu projenin altından sadece ve sadece AK Parti hükümeti kalkar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği olmadan bu proje Afyonkarahisar’da tamamlanamaz” dedi.
AK Parti’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Uluçay, seçim çalışmaları çerçevesinde 1. Küçük Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Esnafa ‘hayırlı işler’ dileyen Uluçay, yaklaşan 31 Mart yerel seçimlerinde destek istedi. Uluçay, ziyareti sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte yaklaşık 10 bin hak sahibinin bulunduğu Mısri Mahallesi ve Fakipaşa Mahallesi gibi kentsel dönüşüm projelerinin uygulanacağı yerlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Önceliklerinin bu proje olacağını dile getiren Uluçay, “Bilindiği gibi Mısri Mahallesi’nde kentsel dönüşüm problemimiz vardı. Bununla ilgili çalışma Mehmet Zeybek başkanımız döneminde başlatıldı ancak bunun çözülememesi önceki dönem belediyemizle ilgili bir sıkıntı değil. Kanuni olarak bir takım eksiklikler vardı. Afyonkarahisar özelinde kanunda yapılması gereken düzenlemeler var. Türkiye ve dünyada örneği olmayacak bir şekilde 10-20 metrekare yeri olmayan hak sahiplerimize dahi ev sahibi yapabilmek adına ve geliri olmayan vatandaşlarımıza devletimiz sahip çıkıyor. Bu daha önce kentsel dönüşüm projelerimizde yoktu ama en büyük eksiğimiz de buydu. Bunu da Afyonkarahisar genelinde gördük. Bunu da inşallah milletvekillerimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla aşmış olduk. Bundan dolayı daha önceki dönemde yapılmayan eksiklikleri inşallah bu dönemde yapacağız. Projeye Mısri Mahallesi ve diğer mahallelerimizi de dahil ederek projeyi hızlı bir şekilde yürüteceğiz. Bu projenin altından sadece ve sadece AK Parti hükümeti kalkar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği olmadan bu proje Afyonkarahisar’da tamamlanamaz” diye konuştu.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi