Afyonkarahisar’da Ki Hayvan Pazarlarında Kurbanlık Denetimleri Sürüyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Afyonkarahisar’da Ki Hayvan Pazarlarında Kurbanlık Denetimleri Sürüyor
A
a

Afyonkarahisar Tarım Ve Orman İl Müdürlüğü Ekipleri Tarafından Hayvan Pazarlarına Yönelik Başlatılan ‘Kurbanlık’ Denetimleri Devam Ediyor.

Sütiş Eskişehir
Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri tarafından hayvan pazarlarına yönelik başlatılan ‘kurbanlık’ denetimleri devam ediyor.
Denetimlerle ilgili kurumdan Tarım ve Orman İl Müdürü Özkan Parlak yaptığı yazılı açıklamada, hayvan pazarlarında ve geçici kurban satış yerlerinde İl Müdürü Veteriner Hekimlerince kurbanlık hayvanlarda sağlık kontrollerinin yapıldığı kaydedildi. Parlak açıklamasında, “İlimizin kavşak noktası olması sebebi ile karayollarında yol kontrolleri kurban bayramı bitimine kadar titizlikle devam edecektir. Kurban satış yerlerinde vatandaşlarımızın kurban alırken sağlıklı ve iki kulağında kulak küpesi bulunan büyükbaş ve küçükbaş hayvanları tercih etmesi gerekiyor. Bakanlığımızın Tarım Cebimde mobil uygulamasını kullanarak kulak küpe numaralarından kurbanlık hayvanların ırk, cinsiyet, yaş bilgilerini kontrol etmelerinin önem arz etmektedir” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi