Ahmet Ataç 15 02 2024

4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü Dolayısıyla Farkındalık Oluşturan Çalışmalar Yapıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü Dolayısıyla Farkındalık Oluşturan Çalışmalar Yapıldı
A
a

Sokak Hayvanlarının Yaşamsal İhtiyaçlarını Karşılamak Üzere Uluslararası Ödüllü Can Dostlar Sosyal Sorumluluk Projesini Yürüten Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. (Oedaş), 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü Dolayısıyla Hizmet Verdiği 5 İldeki İl Müdürlüklerini Ziyaret Eden Vatandaşlara Birer Paket Mama Hediye Ederken, Çalışanlar Bulundukları İllerde Sokak Hayvanları İçin Besleme Etkinliği Düzenledi.

Sütiş Eskişehir
Sokak hayvanlarının hayati ihtiyaçlarını karşılamak üzere uluslararası ödüllü Can Dostlar sosyal sorumluluk projesini yürüten Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. (OEDAŞ), 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü dolayısıyla hizmet verdiği 5 ildeki İl Müdürlüklerini ziyaret eden vatandaşlara birer paket mama hediye ederken, çalışanlar bulundukları illerde sokak hayvanları için besleme etkinliği düzenledi.
Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtım hizmeti sağlayan ve ana faaliyet alanının yanı sıra kültür varlıklarının korunmasından iklim kriziyle mücadeleye kadar pek çok alanda sosyal sorumluluk çalışmaları yürüten OEDAŞ, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde can dostları unutmadı. Sokak hayvanlarının hayati ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2021 yılından bu yana Can Dostlar sosyal sorumluluk projesini yürüten şirket, 4 Nisan’da iki ayrı etkinlik düzenledi. OEDAŞ’ın düzenlediği ilk etkinlik çerçevesinde 5 ildeki il müdürlüklerini ziyaret eden vatandaşlara birer paket mama hediye edilerek, sokak hayvanlarının zorlu yaşam şartlarına yönelik farkındalığın artmasına katkı sağlandı. OEDAŞ çalışanları ise bulundukları illerde düzenledikleri etkinlik ile şehirlerin farklı noktalarında can dostları besledi.

“Projeyi saha çalışanlarımız önerdi”
Can Dostlar sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde 3 yıldır aralıksız olarak sürdürdükleri çalışmalar hakkında bilgi veren OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, “Can Dostlar, pandemi dönemindeki kısıtlamalarda sokak hayvanlarının temel ihtiyaçlarının karşılanmadığını fark eden saha çalışanlarımızın önerisiyle hayata geçirdiğimiz bir sosyal sorumluluk projesi. İlk etapta besleme ile başlayan projemiz, zaman içerisinde STK ve yerel yönetimlerin de desteğiyle hızla büyüdü. Şu anda sokak hayvanlarının beslenme, barınma, kısırlaştırma, bakım ve tedavi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. HAYTAP ile iş birliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz projemiz ile bu zaman kadar 10 tonu aşkın mama dağıtımı gerçekleştirdik. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ve Afyonkarahisar Belediyesi’ne ise tıbbi cihaz desteğinde bulunarak tedavi odaları açılmasını sağladık. Bu zamana kadar bu 2 tedavi odasında 3 binden fazla kısırlaştırma operasyonu yapıldı, 5 binden fazla sokak hayvanının ameliyat ve diğer tedavileri gerçekleştirildi. Ayrıca eski direkler gibi hurdaya çıkan malzemelerimizi de dönüştürerek sokak hayvanları için kulübeler yaptık. Tüm bu çalışmaları okullardaki seminerlerden şehirlerimizde düzenlenen etkinliklere kadar içinde yer aldığımız her buluşmada anlatıyor, farkındalığı artırmak için çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi il müdürlüklerimizde mama paketi hediye etmemiz de tüketicilerimiz tarafından yine ilgi ve takdirle karşılandı. Kendilerine ilgileri ve duyarlılıkları için teşekkür ederiz” dedi.

2 uluslararası ödüllü proje
Can Dostlar sosyal sorumluluk projesi geçtiğimiz yıl iki uluslararası ödüle layık görüldü. OEDAŞ bu projeyle İngiltere’nin en prestijli ödüllerinden biri olan Best Business Awards’ta Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde ’En İyi İşletme’ ödülünün sahibi oldu. Proje ayrıca Stevie International Business Awards’ta, Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı kategorisinde altın ödüle layık görüldü.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi