"Eskişehir'de 10 bin liraya kiralık ev bile yok"

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç "Eskişehir'de 10 bin liraya kiralık ev bile yok"
A
a

Tüm Emekli-Sen Eskişehir Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı, emekliler üzerinden seçim sonuçlarını ESTV'ye değerlendirdi. 10 bin lira maaş alan emeklinin, bu seçimin sonucunu belirlediğini ifade eden Şanlı, "Emeklinin gücünü gördüler" dedi.

Sütiş Eskişehir
Tüm Emekli-Sen Eskişehir Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı, ülkede yaşanan krizde en çok etkilenen kesimin emekli olduğunu ifade ederek, "Yaşanan ekonomik, sosyal krizin halk üzerinde etkilerinin çıkacağını bekliyorduk. Bu durumdan en çok etkilenen de ülkede ki 16 milyon emekli oldu. Biz de Tüm Emekli Sen olarak Eskişehir'de yoğun bir çalışma yaptık. Emekliler de haklarına sahip çıksın diye sesli duyuru yaptık. Baktığımızda da seçimin sonucunu belirleyen emekliler oldu. Emekliler eşi ve çocuklarını da dahil edersek 30 milyon seçmeni temsil ediyor. Emekli hesap sordu, hem ülkeyi yönetenler, hem de muhalefetde ki siyasi partiler emeklinin gücünü gördüler. Emekliler yoğun bir şekilde eylemlerimize katıldı. Bir bildirinin dahi yere atıldığını görmedik. Hatta dağıtım yaparken emeklinin cebinden bildiri çıkarıp 'Ben dün aldım' duyarlılığını da gördük" dedi.

"MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK"

En düşük emekli maaşının 35 bin olması gerektiğine vurgu yapan Şanlı, "Taleplerimiz açık. Örgütlü sendika Bes'in Mart ayı verilerine göre yoksulluk sınırı 63 bini geçmiş. Bizim talebimiz de en düşük emekli maaşı en düşük memur maaşına endekslensin ve yoksulluk sınırı üzerine çıkarılsındı. Biz de bu nedenle 35 bin üzerine çıkarılmasını talep ediyoruz. Eskişehir'de 10 bin liraya kiralık ev bile bulunmuyor. İktidarın bu ülkede yoksul kalmadı diyebilmesi için maaşları yoksulluk sınırı üzerine çıkarması gerekiyor. Bu anlamda mücadelemiz devam edecek. Önümüzdeki günlerde de taleplerimizi içeren imza kampanyası başlatacağız. Emeklilerin de hakkına sahip çıkacağına inanıyoruz" açıklamasında bulundu.
 
Kaynak : MUHABİR - SÜMEYRA BALCI
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Mustafa ali 3 Nisan 2024 23:07

Olmaz 35 bin yetmez 1500 Euro karşılığı olmalı enaz 45 bin olmalı herşey Euro'ya endeksli maaşlarda oyle olmalı

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi