alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Yanan Çocuklarla İlgili Profesörün Açıklamalarına Tepki

Videoyu Aç Yanan Çocuklarla İlgili Profesörün Açıklamalarına Tepki
A
a

Afyonkarahisar’Da Akıl Almaz Bir Şekilde Yanan Çocukların Neden Yandığıyla Alakalı Aradan Geçen 14 Günlük Süre Zarfından Üniversiteden Herhangi Bir Açıklama Yapılmazken, Berat Sardoğan'ın Durumuyla Alakalı Afsü Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alpagan Mustafa Yıldırım’In Bazı Ajanslara Yaptığı Çarpmaya Dayalı Yanık Olduğu Yönündeki Açıklama İse Aileler Tarafından Tepki Topladı. Kartopu Oynarken Yanan Çocuklardan Mirzahan Kösüm’İn Annesi Fatma Kösem: “Okumuş Bir İnsanın Bu Şekilde Yaptığı Cahilce Açıklama Utanç Verici. Hiç Olmazsa Bilmiyoruz Deyin” Şeklinde Konuştu.

Afyonkarahisar’da akıl almaz bir şekilde okul bahçesinde yaşadıkları bir olay sonrada vücutlarında çeşitli yanıklar oluşan çocuklarla ilgili konu esrarına korurken, yaralanan çocuklardan Mirzahan Kösem’in annesi Fatma Kösem, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (ASFÜ) Uygulama Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Prof. Dr. Alpagan Mustafa Yıldırım’ın "Düşmeye ve çarpmaya bağlı travma" açıklamasıyla ilgili, "Bu şekilde cahilce yapılan açıklama utanç verici. Hiç olmazsa ’bilmiyoruz’ deyin” diye tepki gösterdi.
Olayın üzerinden 14 gün geçmesine rağmen Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden resmi bir açıklama yapılmadı. Yaşanan olaydan etkilenin 9 öğrenciden 7’si ayakta tedavi edilip taburcu edilirken, 2 çocuk yatarak tedavi altına alınmış ve doku nakli önerilmişti. Çocuklardan Mirzahan Kösem’in ailesi, kendi imkânları ile gittikleri Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden ’Doku nakline gerek yok, birkaç aylık tedavi ile çocuk sağlığına kavuşabilir’ açıklaması üzerine memleketlerine geri dönmüştü.
ASFÜ Uygulama Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden tedavisi süren 9 çocuktan Berat Sardoğan’a önceki gün doku nakli yapılırken,(AFSÜ) Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alpagan Mustafa Yıldırım’ın bir ajansa yaptığı "Düşmeye ve çarpmaya bağlı travma" açıklamasına Kösem ailesi tepki gösterdi. Çocuklardan Mirzahan Kösem’in annesi Fatma Kösem, “Bu olayla ilgili bilen bilmeyen herkes bir şeyler söyledi. Cahil insanların yaptığı söylemeleri anlarız, ancak okumuş ve bir üniversitede profesör olarak görev yapan insanın yaptığı cahilce açıklamalar gerçekten ülkemiz açısından utanç verici. Hiç olmazsa "Bilmiyoruz" deyin. Onca çocuk hepsi de mi düşerek yaralandılar. Nasıl olur da düşmeye bağlı bir travma olabilir?” diye konuştu.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat