alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Tarımsal Kaynaklı Kirliliğin Tespiti İçin Su Analiz Çalışması Sürüyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Tarımsal Kaynaklı Kirliliğin Tespiti İçin Su Analiz Çalışması Sürüyor
A
a

Afyonkarahisar İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü Ekipleri Tarafından Tarımsal Kaynaklı Kirliliğin Tespiti, İzlenmesi Ve Önlenmesi Çalışmaları Çerçevesinde Su Kaynaklarından Numune Alınması Çalışması Devam Ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından tarımsal kaynaklı kirliliğin tespiti, izlenmesi ve önlenmesi çalışmaları çerçevesinde su kaynaklarından numune alınması çalışması devam ediyor.
Çalışmayla ilgili kurumdan yapılan yazılı açıklamada, çalışmanın su kaynaklarının doğru yönetilmesi anlamında önemli olduğu vurgulandı. Açıklamada, “Tarımsal kaynaklı kirliliğin tespiti, izlenmesi ve önlenmesi çalışmaları çerçevesinde ilimiz bünyesindeki 23 yeraltı, 23 yerüstü su istasyonundan aylık ve 3 aylık periyodlarla alınan su numunelerinin arazi ve laboratuvar analizleri yapılarak özellikle azot ve fosfor kirliliğine yönelik tespitler sağlanmaktadır.
Analiz sonuçlarından elde edilen veriler ile tarım ve hayvancılık faaliyetlerinden kaynaklanan veya kaynaklanabilecek kirlilik yükleri dikkate alınarak; arazi yönetimi, hayvancılık faaliyetlerinin yönetimi, bitki koruma ve bitki besleme yani gübreleme faaliyetlerinin yönetimi ile su kaynaklarının yönetimine dair kararlar alınmaktadır” ifadelerine yer verildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat