alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Tarihi Mustafa Paşa Camii Yenileniyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Tarihi Mustafa Paşa Camii Yenileniyor
A
a

Bilecik Vali Yardımcısı Şahin Arsal, Vakıflar Bölge Müdürü Sayın Haluk Yıldız, Bilecik İl Kültür Ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Bölge Müdürü Rahime Karaoğlu Murat Ve Beraberindeki Heyet Pazaryeri İlçesinde Bulunan Tarihi Kara Mustafa Paşa Camisi’Nin Restorasyon Çalışmasını Yapmak İçin İncelemeler Yaptı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde bulunan tarihi Mustafa Paşa Camiinde restorasyon çalışmasını yapmak için incelemeler yapıldı.
Bilecik Vali Yardımcısı Şahin Arsal, Vakıflar Bölge Müdürü Sayın Haluk Yıldız, Bilecik İl Kültür Ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Bölge Müdürü Rahime Karaoğlu Murat ve beraberindeki heyet ile birlikte tarihi yapılarda incelemelerde bulundu.
Pazaryeri ilçesinde bulunan tarihi Kara Mustafa Paşa Camisi’nin vatandaşların tekrar proje revizyonu talebi doğrultusunda heyet burada inceleme yaptı. Tarihi yapıları yenileme çalışmaları çerçevesinde çarşı camisi bugün ki haliyle korunarak restorasyonu için ihale aşamasına hazırlandığı belirtildi. Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay ve Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’de inceleme sırasında heyete eşlik etti.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat