alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Söz verdiysek yaparız!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Söz verdiysek yaparız!
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi'nin temel atma töreninde konuşan Başkan Kurt, " Biz kararlı ve tutarlı bir belediyeyiz. Söz verdiysek yaparız. Eninde sonunda Yenikent’e pazar yeri ve kültür merkezini yapacağız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediyesi, Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi'nin temel atma törenini yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Temel atma törenine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ile Jale Nur Süllü, CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Mihallıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Ilgazlar İnşaat A. Ş Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ilgaz, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AK PARTİ MECLİS ÜYELERİ REDDETTİ
Temel atma töreninde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesinin sosyal demokrat ve halkçı bir belediye olduğunun altını çizdi. “Derman belediyeciliği temel ilke edinen bir belediye. O nedenle de halkımızın ihtiyaçlarını tek tek gideren bir belediye” diyen Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Biz Yenikent İşletme Kooperatifi ile anlaşıp düğmeye bastığımız zaman 2016 yılı idi. 2016 yılında Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti meclis üyeleri çoğunlukta idi. Buranın plan tadilatını reddettiler. Uzun süre oyaladıktan sonra reddettiler. Biz dava açmak suretiyle haklı olduğumuzu kanıtladık. Ama aradan 2 yıl geçti. 2 yıl sonra çalışmalarımıza başladık. Burada belediye hizmet alanına döndürmek suretiyle kültür merkezimizin de yapımını gerçekleştirmek istedik. Onu da reddettiler. Ve bir mahkeme kararı daha alarak burayı artık belediye hizmet alanı olmak suretiyle hem pazar yeri hem de üzerine kültür merkezi yapma hakkını aldık.”

Söz verdiysek yaparız! 16.01.2023
ENGELLEMELERİN FATURASI 100 MİLYON LİRA!

Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’ni her türlü engellemeye rağmen hayata geçirdiklerini belirten Başkan Kurt, “Bu arada seçimler oldu. 2019 seçimlerinden sonra plan tadilatı, proje derken pandemi çıktı. O krizi de aştık ama öyle bir ekonomik kriz geldi ki bizim burası için hayal ettiğimiz, ayırdığımız hesap yaptığımız 50 milyon lira şu anda oldu 150 milyon lira. Bu gecikmelerin bu engellemelerin Odunpazarı halkına faturası en az 100 milyon liradır. Kimin eline ne geçti? Biz kararlı ve tutarlı bir belediyeyiz. Söz verdiysek yaparız. Eninde sonunda Yenikent’e pazar yeri ve kültür merkezini yapacağız” dedi. Çok şeffaf ve denetlenebilir bir ihale süreci yaşadıklarını kaydeden Başkan Kurt, ihaleyi canlı yayınla yayınladıklarını vurguladı. “Çok mutluyuz ki Eskişehirli bir firmamız aldı. Ilgazlar A.Ş.’ye teşekkür ediyoruz. İnşallah burayı bitirdiğimiz zaman Yenikent, Yıldıztepe, Gültepe, Büyükdere ve Çankaya mahalleleri olmak üzere yaklaşık 80 bin kişiye hitap eden bir merkez haline gelecek. 6 katlı olacak olan bu tesiste otopark, alışveriş merkezi, pazar yeri, çok amaçlı bir salon, düğün salonları ve çatı katında da bir restoranımız olacak” diyen Başkan Kurt, Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi inşaatını 29 Ekim 2023’te bitireceklerini söyledi.

HER ŞEY DEĞİŞMİŞ OLACAK
Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış törenine cumhurbaşkanı olarak geleceğini belirten Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Ekonomik krizin olduğu bir ortamda bu kadar büyük bir yatırıma cesaret edebilmek ancak inanç işidir, ancak karalılık işidir ve ancak solcuların işidir. Cumhuriyetimizin 100. yılında, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında ve inşallah 29 Ekim 2023’te bitirmeyi taahhüt ediyoruz. 29 Ekim 2023’te Türkiye’de pek çok şey değişmiş olacak. Türkiye’de iktidar değişmiş olacak ve inşallah açılış törenine Sayın Genel Başkanımız, cumhurbaşkanı olarak gelecek. Bu duygularla 2023 yılının ilk 6 ayını dinlenmeden, yorulmadan ve kararlılıkla çalışarak geçirmek istiyoruz. Hepinizin bize katkı sunması dileğimizdir. Hepinizin canı gönülden çalışarak Millet İttifakı’nın başarısı için komşularınızı ikna etmenizi istiyoruz. Herkes komşusunu ikna edecek ve bu ucube düzene son vereceğiz.”
 
ÖRNEK BELEDİYECİLİK
Açılış töreninde konuşma yapan bir diğer isim de CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun oldu. Her türlü haksızlığa ve baskıya rağmen CHP’li belediyelerin vatandaşa hizmet ettiğini söyleyen Seyit Torun, “Kazım Başkan bu pazar yerinin sürecini anlattı. Aslında cezalandırılan ne Kazım Başkan ne de belediye. Cezalandırılan Odunpazarlı hemşerilerimiz. Bu iktidar maalesef her türlü baskıyı, idari ve mali her türlü baskıyı belediyelerimize kurmuş durumda. Belediyelerimiz hiçbir kamu kaynağına ulaşamıyor. Her ne olursa olsun her türlü kamu kaynağının engellenmesine, her türlü baskıya, her türlü haksızlığa rağmen belediye başkanlarımız büyük bir özveri içerisinde vatandaşlarımızın sorunlarını çözüyor, projelerini hayata geçiriyor, tıkır tıkır da çalışıyor” dedi. Eskişehir’in Türkiye’de örnek belediyeciliğin yaşandığı bir yer olduğunu söyleyen Torun, “Başta Yılmaz Büyükerşen olmak üzere, duayenimiz gerek eğitim hayatında gerek yerel yönetimde bir çığır açmış, model olmuş, önder olmuş biri, Eskişehir’i de bir dünya kent haline getirdi. Bütün belediye başkanlarımıza Kazım Kurt Başkana, Ahmet Ataç Başkana, teşekkür ediyorum. Yaşadığımız ekonomik krize rağmen vatandaşımız bunu derinlemesine hissetmiyorsa, belediyelerimizin yapmış olduğu yardımlar sayesinde” diye konuştu.

"DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMALIYIZ"
Ülkenin geleceğinin karartıldığını ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nin Eskişehir’in bir kültür kenti olması konusuna  önemli katkı sağlayacağını kaydetti. “Odunpazarı şanslı. Kazım ağabey şanslı” diyen Ağbaba, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Umarım bu başarıları artarak devam eder. Maalesef ülkenin geleceği karartılmış durumda. Bunun sebeplerinden biri yaşadığımız yönetim sistemi. Bu ülkenin çıkarları her şeyden kıymetli. Biz bu ülkenin gelişmesi için, refahı için çalışıyoruz. Bu memlekette bizim var olmamızı sağlayan bizim birlikte olmamızı sağlayan değerlerle barışmıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’ni ayakta tutan değerleri var. Demokrasiye sahip çıkmalıyız. Demokrasi, laik demokratik cumhuriyet önemli. Ekmeğimiz, suyumuz kadar önemli. Ekmeğimizden, suyumuzdan daha önemli. O yüzden cumhuriyetimize sahip çıkacağız, değerlerimize sahip çıkacağız. Bu ülkeyi kuran Mustafa Kemal Atatürk’e, kadın erkek eşitliğine, adalete, hukuka sahip çıkacağız. O zaman daha güzel ülkede yaşayacağız. Bu mücadele iyilerle kötülerle arasında mücadele. Bu mücadele mafya devletiyle hukuk devletinin mücadelesi.”

TEŞEKKÜR PLAKETİ
 Yenikent Mahalle Muhtarı Nazahat Nazik, Gültepe Mahalle Muhtarı Ali Al ve Yenikent Kooperatifi Başkanı Hüseyin Ceyhan temel atma töreninde konuşma yapan diğer isimler oldu. Nazik, Al ve Ceyhan yaptıkları konuşmalarda Başkan Kurt’a Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi için teşekkür etti. Odunpazarı Kent Konseyi Yeniket Mahalle Meclisi Başkanı Semih Baraj, mahalle meclisi adına Başkan Kurt’a teşekkür plaketi takdim etti. Konuşmaların ardından temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma töreninin ardından Başkan Kurt, Seyit Torun Veli Ağbaba, Recep Taşel, Rahmi Çınar, Uğur Tepe, Erdal Şanlı, İshak Gündoğan, Haydar Çorum, Mehmet Talat Bakkalcıoğlu Odunpazarı Belediyesi’nin Vadişehir Mahallesi’nde çalışmaları devam eden Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi ve Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşini gezdi. Başkan Kurt, her iki merkez ile ilgili bilgi verdi. 

 
1000
icon
Vatandaş 17 Ocak 2023 06:44

Seçimden önce verilen sözlerin hiçbiri daha olmadı neden acaba

0 0 Cevap Yaz
KÖPRÜBAŞI 16 Ocak 2023 14:19

çok konuşacağına eses i kurtarsana atış serbest

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat