alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Şehir Dışına Çıkmak İsteyenler İçin Otogarda ’Seyahat İzin Kurulu’ Oluşturuldu

Videoyu Aç Şehir Dışına Çıkmak İsteyenler İçin Otogarda ’Seyahat İzin Kurulu’ Oluşturuldu
A
a

İçişleri Bakanlığı'nın Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) Tedbirleri Kapsamında Şehirlerarası Otobüs Yolcu Taşımacılığına Yönelik Genelgesi Gereği Kütahya Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali'nde Valilik, Belediye, İl Emniyet Müdürlüğü, Ve Şoförler Odası Temsilcisinden Oluşan Seyahat İzin Kurulu Oluşturuldu.

İçişleri Bakanlığı’nın Korona virüs Covid-19 tedbirleri kapsamında şehirlerarası otobüs yolcu taşımacılığına yönelik genelgesi gereği Kütahya Belediyesi şehirler arası otobüs terminalinde valilik, belediye, İl Emniyet Müdürlüğü ve Şoförler Odası temsilcisinden oluşan ’Seyahat izin kurulu’ oluşturuldu.
Salgın nedeni ile bulundukları ilden başka bir ile gitmek vatandaşların seyahatlerini izine bağlayan genelge sonrası Kütahya’da vatandaşlar otogarda oluşturulan kurula başvuru yapıyor. Gerekli mazeretleri bildirdikleri başvuruda vatandaşlar kurul üyeleri tarafından gerekli görülmesi halinde seyahatine izin veriliyor.
Günlük 100’ün üzerinde başvuru alınan otogarda ayrıca vatandaşlara bilgilendirmeler yapılıyor. Salgın nedeni ile yayımlanan genelgenin yerinde olduğunu söyleyen vatandaşlar, "Önemli olan bu süreçte kendimize dikkat etmemiz gerekiyor ve gerekmedikçe de seyahat etmeyip evimizde kalmamız gerekiyor" dediler.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat