alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Resimleri Üç Boyutlu Hale Getirip Hareketli Tablolar Yapıyorlar

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Resimleri Üç Boyutlu Hale Getirip Hareketli Tablolar Yapıyorlar
A
a

Sultandağı’Nda Açılan Resim Rölyef Kursuna Kadınlar Büyük İlgi Gösteriyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesinde ‘rölyef’ tekniği resimleri üç boyutlu hale getiren kadınların yaptıkları tablolar büyük ilgi görürken, kadınlar hem meslek öğreniyor hem de ev ekonomilerine destek sağlıyor.
Sultandağı Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan el sanatları kursları devam ederken, kursların arasında en çok dikkat çeken ise resim rölyef kursu. 3 boyutlu şekillendirme, kabartma sanatı ve resimlere perspektif bakış açısı olarak adlandırılan rölyef, resimleri farklı boyutlarda keserek, şekillendirerek resim elde etme sanatı olarak adlandırılıyor. Rölyef kursuna özellikle kadınlar büyük ilgi gösteriyor.

"Pahalı bir kurstur"
Açılan kurs ve yürütülen çalışmalarla ilgili İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Sultandağı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Musa Kır, kursun önce hobi olarak başladığını sonrasında ise kadınların kazanç kapısına dönüştüğünü kaydetti. Kır, “Aynı resimden 13-14 tanesini değişik açılarda keserek 3. boyut oluşturuyoruz. Resim genelde 2 boyuttur ama biz burada 3. boyutu oluşturarak bir kalınlık elde ediyoruz. Böylece resim canlı hale geliyor. Sultandağı için beklediğimden çok daha fazla. Aslında pahalı bir kurstur. Sadece çerçevesi 400 TL. Silikon, kağıt masrafını da katarsanız bir resim yaklaşık bin liraya mal oluyor. Buna tabi bir de emek veriyorsunuz. Sattıkları zamanda direkt karşılığını alıyorlar. Rölyef yaklaşık 5 yıllık bir uğraş. Hobi olarak başladı ama şu anda bir kazanç kapısı olarak devam ediyor” dedi.

"Yaklaşık 2 yıldır kurstayım"
Kursta eğitim alan kursiyerlerden Havva Gencer ise kursun kendileri için çok verimli olduğunu kaydederek şunları söyledi:
“Yaklaşık 2 yıldır kurstayım. Severek geliyorum. Daha önce istediğim bir çalışmaydı ama katılamadım. 2 aydır buradayım çok memnunum. Çok zevk alarak geliyorum.”
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir