alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Pazarlar Halk Eğitimi Merkez ’Kurslardan Yararlanmada’ İl Birincisi Oldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Pazarlar Halk Eğitimi Merkez ’Kurslardan Yararlanmada’ İl Birincisi Oldu
A
a

Kütahya’Nın Pazarlar Halk Eğitimi Merkezinde Nüfus Oranlaması İle Açılan Kurslardan Faydalanma Oranlarına Göre Kütahya Merkez İlçe Dahil Ocak Ayında İl İkincisi, Şubat, Mart Ve Nisan Aylarında İl Birincisi Olduğu Bildirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’nın Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi’nin, ’Kurslardan yararlanmada’ oranlarına göre Kütahya merkez ilçe dahil Ocak ayında il ikincisi, Şubat, Mart ve Nisan aylarında il birincisi olduğu bildirildi.
Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdullah Çalışkan, “Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi olarak 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında, kurum personelimizin özverili çalışmasıyla İlçemizde toplumumuzun her seviyesinde bireylere ulaşarak 136 kurs faaliyeti düzenledik. Bu kurslarımızın bin 900 kursiyer faydalandı ve 762 kursiyerimiz belge almaya hak kazanmışlardır. Programlarımızdan faydalanan kursiyerlerimizi tebrik ediyor, hayatlarının her anında katıldıkları faaliyetlerden öğrendikleri kazanımları en iyi şekilde değerlendirmelerini temenni ediyorum” dedi.
’Hayat Boyu Öğrenme’ faaliyetleri çerçevesinde il genelinde birinci olduklarını belirten Müdür Çalışkan, “Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzce paylaşılan istatistiklere göre nüfusumuza oranla kursiyerlerin hayat boyu öğrenmeden faydalanma oranına göre Merkez ilçe dahil 13 ilçede Ocak ayında il ikincisi, Şubat Mart ve Nisan aylarında il birincisi olduk. Diğer aylarda da il birinciliğini kaybetmeyeceğiz. Bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Mehmet Soylu’ya, Belediye Başkanımız Bilal Demirci’ye, İlçe Milli Eğitim Müdürüme, Okul ve Kurum Müdürü arkadaşlarıma, kurum personelime ve öğretmen ile usta öğretici arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat