alexa

Paramız hazır, yönetime adayız

Videoyu Aç Paramız hazır, yönetime adayız
A
a

Eskişehirspor yönetimine talip olan ekip dün ilk açıklamasını yaptı. Bir otelde bir araya gelen ekip adına açıklama yapan Doç. Dr. Adnan Sevim, “180 milyon TL’lik borcu bilerek adayız. Ankara-İstanbul merkezli çevremizin olağanüstü teşvik ve desteği var” ifadelerini kullandı.

Eskişehirspor için güçlü bir yönetim
Dün öğlen saatlerinde bir otelde basın açıklaması yapan ekipte söz alan Doç. Dr. Adnan Sevim, grup olarak birlikte hazırladıkları metni okudu. Metinde şu ifadeler yer aldı; “Eskişehirspor’umuzun halen içinde bulunduğu vahim durum herkesin malumu olup bu konuda artık uzun söze gerek yoktur. Onun için bundan sonra gündem çözüm odaklı olmalıdır. Eskişehirspor’umuzun yönetimine talip grup olarak bizler de uzun bir süredir çözüme yönelik, ciddi bir çalışma yaptık ve yol haritasını belirledik. Çalışmamızın amacı; bilgili, birikimli ve güçlü bir yönetimle maddi nedenlerden kaynaklanan sıkıntıları giderecek ve Eskişehirspor’umuzun Süper Lige çıkaracak süreçleri ortaya koymaktadır.

Hepimizin ortak paydası
Bununla birlikte, başarı sağlamamız için; basın, spor camiası, gelmiş geçmiş tüm Eskişehirspor yöneticileri ve başkanları ile Eskişehirspor’umuzun cefakar taraftarlarının bir bütün olarak yönetimimize maddi değil, manevi destek vermeleri büyük önem taşımaktadır. Eskişehirspor sevgisi, hepimizin ortak paydasıdır. Bu çerçevede herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışına sahip olacağımızın bilinmesini isteriz.

Hedef play-off’u zorlamak
Hedefimiz bu yıl için; önce ligde kalıp sonra Play-Off’u zorlayarak Süper Lig’e yükselmektir.Bunun için ara transfer döneminde mevcut oyuncularımıza ilave olarak, büyük kulüplerin kulübümüze uygun yetenekli oyuncularını Eskişehirspor’umuza kazandırma konusunda ön hazırlığımızı ve temaslarımızı yapmış durumdayız.

Kamuoyuna çağrı yapıyoruz
Yapılan açıklamanın ardından soru-cevap kısmına geçildi. Bir gazetecinin, ‘Mevcut yönetim tarafından alınmış bir genel kurul kararı yok. Neye istinaden böyle bir açıklama yapıyorsunuz?’ sorusunu Doç. Dr. Adnan Sevim şöyle yanıt verdi, “Eskişehirspor’un içinde bulunduğu malum durum nedeniyle kamuoyuna böyle bir çağrı yapıyoruz. Yönetim devam etmek isterse edebilir. Bu oluşum hiçbir şekilde yönetimin şu anki işine karışmıyor. Bundan sonraki süreçte tasarruf mevcut yönetimin.”

Yönetimde kimler var?
“Yönetimde yer alan isimler kulübe üye mi?” şeklindeki soruya ise Sevim şöyle yanıt verdi, “Bu oluşumun temel amacı Eskişehirspor’u içinde bulunduğu durumdan kurtararak kurumsallaştırmak. Kurumsallaşmış, borçsuz ve bir üst lige çıkmış kulübe yeni gelecek yönetimlere bırakmak istiyoruz. Başkanlık ve yönetim kurulu listesinde mutabakata varılmış durumda. İsimler belli. Spekülasyonları önlemek için bu isimleri açıklamayı uygun bulmuyoruz. Fenerbahçe’nin eski gol kralı Cemil Turan yönetimimizde yer alacak. Bir özel bankanın üst düzey yöneticiliğini, genel müdürlüğünü ve yönetim kurulu başkanlığını yapmış olan Bahri Bakaç. Uluslararası düzeyde bankalarla işbirliği içerisinde. Bakaç yönetim kurulumuzda finans işlerine bakıp bize destek verecek.”

15 milyondan fazla paramız hazır
Bir gazetecinin kulübün şu an için 15 milyon TL gibi bir paraya ihtiyaç duyduğunu belirtmesi üzerine Sevim, “15 milyon TL’den daha fazla paramız hazır. FIFA dosyalarını çözmek adına olsun, futbolcu ödemeleri olsun, devre arası transfer bütçesi olsun hepsi şuan hazır” ifadelerini kullandı.

En büyük kötülük olur
“Ciddi bir altyapı oluşturmak istiyoruz” diyen Sevim, “Bize göre problemli olan dernek ve kulüp arasındaki sorunu çözmek istiyoruz. Yönetimle görüştüğümüzde hiçbir oyuncunun satılmamasını rica edeceğiz. Eskişehirspor’a şu süreçte yapılacak en büyük kötülüklerden biri olur” şeklinde sözlerini noktaladı.

Ciddi destekler var
“Ankara ve İstanbul gibi illerden sponsorluk anlamında ciddi destekler var” diyen Sevim, “Ama bunları bugün değil Genel Kurul’dan sonra net bir şekilde açıklarız… Maddi olarak olsun bilgi birikimi açısından olsun yönetim kurulumuzdaki ciddi isimleri göreceksiniz. Genel Kurul kararı alınmaz ve bir -6 puan silme cezası daha gelirse takım kalan bütün maçları kazansa dahi ilk 6’ya giremeyebilir. Mevcut yönetimin bir adım atması gerekiyor. Onlar Genel Kurul kararı aldığı tarihte biz adayız” diye konuştu.

Gerekli çalışmaları yaptık
Kulübümüzün önündeki en önemli sorun olan borçları konusunda gerekli çalışmaları yaptık. Bu çerçevede futbolcuların alacaklarını en hızlı bir şekilde tasfiye edeceğiz. Ayrıca kadroda olan futbolcularımıza prim ödemelerimizi düzenli bir şekilde yapacağız. Kamu kurum ve kuruluşlarına olan borçlar konusunda ilgili mercilerle ön görüşmelerimizi yaptık. Çözümü her bir kurum bazında formüle etmiş durumdayız.

"Futbolcu satılmasın"
“Mevcut yönetimle görüştünüz mü?” Sorusuna ise verilen yanıt şuydu, “Kendileriyle bir takım temaslarımız oldu ama çok ileri düzey değil. Eskişehirsporlu bazı futbolcularının satılması konusunda ciddi duyumlarımız var. Hiçbir futbolcunun satılmaması konusunda duyarlılığımız ifade etmek istiyoruz.”

Fedakarlık yapacağız
Kulübümüzden alacakları olan diğer kişi ve kurumlar için kimsenin hakkı kimsede kalmaksızın, karşılıklı olarak bir miktar fedakarlık yaparak tasfiyeyi sağlayacağız. Tüm ödeme konularını; gerek sponsorluk ön sözleşmesi yaptığımız firmaların desteği gerekse de kendi kaynaklarımız ile tüm sıkıntılarımızı aşacağımızı, yönetime talip oluşumumuz adına siz sayın basın mensupları aracılığı ile kamuoyuna duyururuz. 

 
Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon
Ali 1 Eylül 2019 17:48

Futbol sektördür şuan hangi takımın taraftarı kaldı.bu takım yatırım takımı adamlar işi biliyor bu takım Süper lige çıksa merkez bankası olur

0 0 Cevap Yaz
Esesli 1 Eylül 2019 15:32

Aman murat diri bununda engelleme

0 1 Cevap Yaz
Es 1 Eylül 2019 14:08

Tribün lideri boş konuşmaktan başka hiçbir faydası olmadı.

1 1 Cevap Yaz
263435 1 Eylül 2019 13:53

Helal olsun.İlk defa paramız hazır diyen bir yönetim oluşumu.Siz yol açarsanız taraftarda sel gibi arkadan gelir.

0 5 Cevap Yaz
Dik Duruş 1 Eylül 2019 13:33

Evet gizli başkan diri ne diyosun bu duruma el at biram once

1 5 Cevap Yaz
gülce 1 Eylül 2019 12:15

cesur bir açıklama, inşallah gerçekleşir bu talebiniz...ama önce türbün şefi sayın DİRİ den izin alacaksınız.......yoksa işiniz zor. :)))

1 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

AYD Yapı