alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Osmaneli’Nde 55 Bin Metrekare Arsa Toki’Ye Tahsis Edildi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Osmaneli’Nde 55 Bin Metrekare Arsa Toki’Ye Tahsis Edildi
A
a

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Yeni 55 Bin Metrekarenin Arsanın Toplu Konut İdaresi'ne (Toki) Tahsisini Yaptıklarını, Yakında Müjdeyi Vereceğini İfade Etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, yeni 55 bin metrekarenin arsanın Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) tahsisini yaptıklarını, yakında müjdeyi vereceğini ifade etti.
Cumhuriyet tarihinin en geniş projesi olarak nitelendirilen TOKİ sosyal konut projesi kura çekilişi geçtiğimiz gün Bilecik’te de yapıldı. Kura çekimi sonrası bir açıklama yapan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, "Kurada konut çıkmayanlar üzülmesin. Osmaneli Belediyesi olarak 55 bin metrekarelik alanın 4’üncü TOKİ projemiz için TOKİ’ye devrini gerçekleştirdik. Bu alanda da 400 konut için her şey hazır. İnşallah Bilecik Valimiz Dr. Kemal Kızılkaya’nın destekleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın oluru ile ’4. Etap TOKİ’ projemizle 400 konutu daha ilçemizde gerçekleştireceğiz. Yine Tekke tepesi civarında TOKİ ile çalıştığımız planlama ile ’İlk Evim İlk Arsam’ projesini de hayata geçireceğiz. Osmaneli için en büyük sorun olan konut ihtiyacını Toki projeleri ve özel sektör gruplarımızın yatırımları ile çözeceğiz" dedi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat