alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Orman Bölge Müdürü Dündar, “Yangınlara En İyi Şekilde Müdahale İçin Yeni Orman Yolları Açıldı”

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Orman Bölge Müdürü Dündar, “Yangınlara En İyi Şekilde Müdahale İçin Yeni Orman Yolları Açıldı”
A
a

Orman Bölge Müdürü Dündar, “Yangınlara En İyi Şekilde Müdahale İçin Yeni Orman Yolları Açıldı”

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Emet Orman İşletme Müdürlüğünde incelemelerde bulunan Kütahya Orman Bölge Müdürü Birol Dündar, yaşanabilecek orman yangınlarına en iyi şekilde müdahale edebilmek adına yeni orman yollarının açıldığını ve bakımlarının yapıldığını belirtti.
Arazi programında Değirmisaz Orman İşletme Şefliği yanık sahada yapılan çalışmaları yerinde gören Orman Bölge Müdürü Birol Dündar, Değirmisaz Orman İşletme Şefliği Kuşoynağı Kulesini ziyaret ederek, görev başındaki personel ile bir araya geldi.
Daha sonra Eğrigözdağı Orman İşletme Şefliğine bağlı 260 ve 270 kod no’lu yollarda sanat yapısı, 270 kod no’lu yol üst yapı ve 267 kod no’lu yeni yol çalışmaları kontrol edildi.
Bölge Müdürü Dündar, orman yollarının zarar görmemesi veyahut zarar gören yerlerde yolun sağlamlığını ve işleyişini sağlamak adına yapılan sanat yapılarının orman yollarının ömrünü uzatan en önemli faktörlerden biri olduğunu belirtti. Ayrıca orman yol ağı planlarının da önemine değinen Dündar, yaşanabilecek orman yangınlarına en iyi şekilde müdahale edebilmek adına yeni orman yollarının açıldığını ve bakımlarının yapıldığını vurguladı.
Dündar, Tetik Orman İşletme Şefliği Gültepe Kulesindeki incelemelerinin ardından, Emet’in mesire alanlarından İsmail Altınay Mesire Alanında da denetlemelerde bulundu ve bilgiler aldı. Mesire alanı incelemeleri sırasında özellikle piknik alanlarında bırakılan camların, söndürülmeyen ateşin orman yangınlarına sebebiyet verdiğinin altını çizen Bölge Müdürü Dündar, “ Binlerce canlının yaşadığı, milli servetimiz olan ormanları korumak hepimizin asli vazifesidir. Vatandaşlarımızdan bu konuda daha dikkatli davranarak bizlere destek olmalarını bekliyoruz” dedi.
Bölge Müdürü Birol Dündar’a incelemeler esnasında Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Arpacı, Emet Orman İşletme Müdürü Osman Aksoy, Cevizdere Orman İşletme Şefli Abdülkadir Akman ve Değirmisaz İşletme Şefi Mehmet Ali Birand eşlik etti.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat