alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Önce Spor, Sonra Ders

Videoyu Aç Önce Spor, Sonra Ders
A
a

Pazarlar İlçesinde, İlkokul Öğrencileri, 'Spor Yap, Zinde Kal Projesi' Kapsamında Sabahları Okul Bahçesinde Bir Araya Gelen Öğrenciler, Derse Spor Yaptıktan Sonra Başlıyor. Öğrencilerin Yaptığı Spora Öğretmenler Ve Veliler De Eşlik Ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk reklam
Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde, İlkokul öğrencileri, derse spor yaptıktan sonra başlıyor.
Pazarlar İlkokulu öğrencileri, ’Spor yap, zinde kal’ projesi’ kapsamında düzenli fiziksel aktive alışkanlığını kazandırmak amacıyla her sabah spor ve yürüyüş yapıyor.
Okul bahçesinde bir araya gelerek sabah sporu yapan öğrencilere okul yöneticileri öğretmen ve veliler de eşlik ediyor. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği sabah sporu ders zili çalmadan önce başlıyor. Isınma hareketlerini başarıyla yapan öğrenciler daha sonra egzersiz hareketleriyle vücutlarını ve beyinlerini rahatlatarak derse zinde bir şekilde giriyor.
Oukulun ikinci sınıf öğrencilerinden İrem Vurgun, Mehmet Eren Torun, Hatice Eslah Cantürk spor yaparak sağlıklı yaşam için sporun önemine vurgu yaptılar.
Spor yap, zinde kal proje sorumlusu sınıf öğretmeni Nezaket Karaduman, "Öğrencilerimizin başarılı olmaları için Spor yap, zinde kal projesini başlattık. Sabah spor yapmanın derslere daha verimli olduğunu gördük. Sabah spor yapmayı öğrencilerimiz sevdi" dedi.
Proje hakkında bilgi veren Pazarlar İlkokulu Müdürü Mustafa Dertli, ’Spor yap, zinde kal’ projesi kapsamında her sabah yaptıklarını ve hava şartlarının uygun olmadığı zaman okul içerisinde yaptıklarını belirtti.
Dertli, Öğrencilerin spor yaparak sağlıklı yaşam için sporun önemini fark etmeleri amacıyla etkinliğin önemini vurgularken öğrenci ve öğretmenler kadar velilerin de ilgi gösterdiğini ifade etti.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Arıman masaustu reklami
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat