alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Ödemeler başladı! Emekliler ikramiye ödemeleri için bankalara gidebilecek mi?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Ödemeler başladı! Emekliler ikramiye ödemeleri için bankalara gidebilecek mi?
A
a

Milyonlarca emekliye verilecek olan bin 100 TL Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ödemesi bugün başladı. Peki emekliler maaş ve ikramiye ödemeleri için bankalara gidebilecek mi? Emekliler kısıtlamadan muaf tutulacak mı? Detaylar haberimizde.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ramazan Bayramı ikramiyesi ödemeleri bugün başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, SSK emeklilerinin 6 Mayıs’ta (bugün), Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerinin ise 7 Mayıs’ta bayram ikramiyesi alabileceklerini duyurmuştu.

Emekli ikramiyesi çekecekler kısıtlamadan muaf mı?

İçişleri Bakanlığı konu ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamya göre, emekli ikramiyesini çekecek olan kişiler, evlerine en yakın banka şubesi ve atmlere gidebilecekler. Yapılan açıklama şu şekilde:

Tam kapanma dönemi içerisinde 3-15 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak olan emekli maaş ve ikramiyeleri ile diğermaaş/aylık/ücret ödemeleri;

– Türkiye Bankalar Birliği tarafından açıklanacak takvim ve sürelere uyulmak,
– TC Kimlik numarası veya diğer usullere göre açıklanacak olan takvim ve süreler içerisinde kendi grubuna denk gelen sürede kullanmak,
– Maaş ödemesinin yapılacağı Banka'nın ikametine en yakın şubesine gidip gelinmek,
– Güzergah ve zaman kuralına uygun davranılmak,
kaydıyla bu kapsamda bulunan vatandaşlarımızın, banka şubeleri ve atm'lere gidiş-gelişleri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaktır.

Vatandaşlarımızın bu muafiyeti Banka'nın ikametine en yakın şubesine en kısa sürede geliş-gidiş yapmak için kullanmaları büyük önem taşınmaktadır.

Maaş/aylık/ücret veya ikramiye ödemeleri sırasında fiziki mesafe kuralı başta olmak üzere salgınla mücadele tedbirlerine aykırı görüntülerin oluşmaması için mülki idare amirlerinin koordinasyonunda banka yönetimlerince gerekli gerekli tedbirler alınması, açık bulundurulacak şube ve çalıştırılacak personel sayısının artırılması gerekmektedir. Yoğunlaşmanın önüne geçilebilmesi amacıyla bu dönemde banka şubeleri açılış-kapanış saatlerinde esnemeye gidilebilecektir.
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat