alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Mustafa Topkaya Eskişehirspor Başkanlığına aday olacak mı?

Videoyu Aç Mustafa Topkaya Eskişehirspor Başkanlığına aday olacak mı?
A
a

Eskişehirspor kongresi yaklaşırken, bir önceki kongrede yarışan Mustafa Topkaya'nın tekrar aday olup olmayacağı merak ediliyor

Eskişehirspor kongresi yaklaşırken, bir önceki kongrede yarışan Mustafa Topkaya'nın tekrar aday olup olmayacağı merak ediliyor. Mustafa Topkaya da konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.
İşte Mustafa Topkaya'nın mesajları:

Eskişehirspor'u yönetmek, kriz yönetmek demektir

Eskişehirspor'u yönetmek demek, kriz yönetmek demektir. Hayatı boyunca kriz yönetmemiş, hatta kriz yaşamamış arkadaşların kulübü yönetmek istemesi hem kendilerine hem de kulübe kötülük. "Biz böyle olduğunu bilmiyorduk" deyip bırakmayacak bir yönetim oluşmalı. Başka türlü olmaz... Eskişehirspor hukuken dernek statüsündedir. Yani yönetim, denetim, sicil ve diğer organlar kongrede belirleniyor. Tamamı başkanın listesinde yer alıyor. Mali tabloların imzalı olması ve borçların başlık halinde değil de içeriklerinin de açıklanması gerekir. Neyi ibra ediyorsunuz? Mali tabloların imzasız olması, borçların başlıklar halinde değil de içeriklerinin de açıklanması kulübün nasıl yönetildiğini gösterecektir. Futbolculara borçlar deniyor ama hangi futbolcular denmiyor. Menajerlere borç diyor ama hangi menajere ne kadar? Açıklanması gerekir... Kongre üyelerine tarihi bir sorumluluk düşüyor. Tüm şehrin vebali onlarda. Yönetimleri ibra etmeden önce Mali tabloları irdeleyin. Gerekirse süre talep edin incelemek için. Mali olarak ibra etmeyin. Kime ne kadar borç var, nasıl oluşmuş sorun! Herşeyi anlayın. İçiniz rahat ederse ondan sonra ibra edin. Kimsenin sizleri kullanmasına ve aptal yerine koymasına müsaade etmeyin. Kulüp yönetmek çiftlik yönetmek gibi değildir. Sevdalı kardeşlerimizin okul harçlıkları nereye gitmiş öğrenin. Taraftar yollarda sevdanın peşindeyken Bebek nelere şahit olmuş... Şimdi buradan geçmiş yönetimlere bir tavsiyem var. Eskişehirspor'u ego aracınız olmaktan çıkarın. Bu kulübü şahsi emellerinize ve korkularınıza alet etmeyin. Bir şehrin kaderini avucunuzun içine almayın. Bu çatı kutsal bir çatı. Çarpılırsınız. Benden söylemesi... Eskişehirspor Başkanı seçilmek için önerebileceğim birkaç cümle:  1.Kulüp, tarihin en kötü günlerini yaşıyor.  2.Bu iş 15 kişinin yapacağı iş değil, şehir sahip çıkmalı. 3.Belediyeler ve STK lar yardım etmeli. 4.Transfer yasağını kaldırmaya çalışacağız. Başka türlü olmuyor!!! Ben kulübe gönüllü avukatlık yaparım dedim, hatta vekalet bilgilerimi Twitter dan attım. Ama vekalet çıkarılmadı! Sebebi de söylenmedi. Oysa krizi yönetecek bir avukata ihtiyaç olduğunu onlar da biliyordu. Ama niye vekalet vermediler yüz yüze gelince soracağım. "Aday olacak mısınız?" sorularına henüz cevap veremiyorum. 18 Ocak'tan önce bulduğumuz Mali kaynak İle ilgili yeni bir görüşme yapıp aynı referansı almam halinde değerlendireceğim. Kimin aday olduğu elbette önemli ama seçilene köstek değil de destek olabilecek bilinç oluşmalı..."
 
1000
icon
Sırrıııı 14 Mayıs 2019 20:41

Belediye diyorsan olmamış hala belediyelerden medet umuyorsunuz.Projelerden bahsedin halkın sırtına binmekten degil

2 2 Cevap Yaz
Ahmet KAHRAMAN 14 Mayıs 2019 15:11

Teşekkürler Mustafa Topkaya. Umarım senin gibi düşünenler çoğalır bu kulüpte. İşte o zaman yere sağlam basarız.

2 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat