alexa

Mihalıççık'a nur yağdı

Videoyu Aç Mihalıççık'a nur yağdı
A
a

40’ıncı Mihalıççıklılar Günü ve Kiraz Festivali coşkuyla gerçekleştirildi.   Mihalıççık Belediye Başkanı İsmail Uysal, “2018’de Mihalıççık’a nur yağdı. Üç tane vekilimiz var. Emine Nur Günay, Metin Nurullah Sazak, Jale Nur Süllü. Yani bu ne demek? Üç tane nurumuz var” dedi.

Festivalde çeşitli gösteriler ve yarışmalar yapılırken, 2018 yılının en güzel kirazı da seçildi.  Etkinliğe katılan AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti Milletvekilleri oynanan oyunları katıldı.Festivale AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak, İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol,  AK Parti İl Başkan Vekili Murat Özcan, Mihalıççık Belediye Başkanı İsmail Uysal ve Mihalıççıklılar Derneği Başkanı Cemalettin Ürgüp başta olmak üzere birçok isim katıldı. AK Parti Milletvekili Nabi Avcı’nın, İslam Bilim Tarihçisi Fuat Sezgin’in cenazesine katılması sebebiyle festivale katılamadığı bildirildi. İlk olarak başpehlivanların güreş gösterisi yapıp ödül aldığı festival, protokol üyelerinin konuşmasıyla devam etti. “Şimdi önümüze bakma zamanı, şimdi Mihalıççıklılara hizmet etme zamanı” diyen Milletvekili Emine Nur Günay, “Sizlerle bir süredir birlikteyiz. Çeşitli projeleri takip ediyordum, şimdi inşallah milletvekili arkadaşlarımla el ele yine takip edeceğiz. İnşallah çok yakında sonuç alacağımız projelerimiz var. Bunları sizlerle birlikte kutlayacağız” ifadelerini kullandı. Milletvekili Jale Nur Süllü, “Yedi milletvekilimizle el ele vererek, Mihalıççık için, Eskişehir’imiz için çok güzel çalışmalar gerçekleştireceğimize inanıyorum” dedi. Milletvekili Nurullah Sazak ise birlik ve beraberliğin daim olması temennisinde bulundu.
 
ÜSTÜN PERFORMANS VURGUSU
Belediye Başkanı İsmail Uysal da, “2018’de Mihalıççık’a nur yağdı. Üç tane vekilimiz var. Emine Nur Günay, Metin Nurullah Sazak, Jale Nur Süllü. Yani bu ne demek? Üç tane nurumuz var. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde de vekillerimizden üstün performans bekliyoruz” diye konuştu. Protokolün jüri koltuğunda oturduğu 2018 En Güzel Kiraz Seçimi Yarışması’nda kirazlar tat, boyut ve renk kategorilerinde değerlendirildi ve en güzel kiraz belirlendi. Emine Nur Günay, Jale Nur Süllü ve Metin Nurullah Sazak, en güzel kirazı yetiştiren ilk üç isme ödüllerini verdi. Mihalıççık Folklor ekibinin Kaval Oyunu sergilediği festivalde protokol üyeleri de alana çıkarak ekibe eşlik etti. Vatandaşların beğeniyle izlediği dans gösterisi büyük alkış topladı. Daha sonra illüzyon gösterisi, çeşitli yarışmalar gerçekleştirildi ve şarkıcı Lara sahne alarak vatandaşları eğlendirdi. Öte yandan halk festival alanında çeşitli ürünler satarak gelir de elde etti. Türkiye’nin farklı noktalarından gelen insanlar hem doyasıya eğlendi hem de alışveriş yaptı.
 
1000
icon
MİSAFİR 2 Temmuz 2018 14:03

ES ES E YARDIM ETSİN DE İSTER MALİ,İSTER MANEVİ NE YAPARSA ES ES İÇİN YAPSIN . . .

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat