alexa

Mehmet Özcan transferini Fuat Çapa doğruladı!

Videoyu Aç Mehmet Özcan transferini Fuat Çapa doğruladı!
A
a

Eskişehirspor’un başarılı orta saha oyuncusu Mehmet Özcan için Fransız kulübü Lille’nin ilgilendiğini Teknik Direktör Fuat Çapa doğruladı. Çapa, “Mehmet Özcan için Lille iddiaları doğru ama imzalar atılmadan, sözleşmeler imzalanmadan futbolda hiç bir şeyin garantisi yok” dedi. Çapa, Mehmet Özcan ile ilgilenenler arasında Beşiktaş'ın da olduğunu söyledi.

Eskişehirspor teknik direktörü Fuat Çapa, Mehmet Özcan'ın Fransız Lille kulübüne transferi ile ilgili açıklama yaptı. Mehmet için övgü dolu sözlerle sarf eden Çapa, “Kendisi benim son yıllarda çalışmış olduğum en karakterli, en disiplinli futbolculardan birisi. Mehmet ile sürekli gelişimi hakkında toplantılar yapıyoruz. Taraftarların kendisinden sıkça bahsetmesi tesadüf değil. Bu ligde gelişim sağlayan genç yetenekler arasında ön plana çıkan isimlerin başında geliyor. Eskişehirspor’a ve Türk futboluna çok katkılar sağlayan ve sağlamaya devam edecek bir oyuncu” dedi.

Beşiktaş da Mehmet Özcan'ı takipte

Çapa, “Sezon başında kimsenin tanımadığı 20 yaşında bir futbolcuyu bugün Avrupa bile konuşuyor. Beşiktaş'ın Mehmet Özcan'ı takip etmesinden daha doğal ne olabilir ki. Şu ligde takip edilmesi gereken üç oyuncu belirlense Mehmet Özcan o listede mutlaka yer alır.  Mehmet kalitesinde bir oyuncuyu Avrupa'dan Türkiye'ye getirmeyen kalksan en az 4-5 milyon Euro para hazırlamanız lazım. Yöneticilerimizin almış olduğu bir karar var. Değerini bulmayan oyuncu satılmayacak. Gelen bir teklif olduğunda yönetimde futbolcuda mutlu olursa o futbolcunun transferi gerçekleşir. Mehmet Özcan'ın gelişimini devam ettirmesi için oynayabileceği bir kulübe gitmesi lazım. Bu çıkışı yaptıktan sonra transfer olup kulübede oturmasının Mehmet adına bir anlamı yok. Ben onun Avrupa liglerine gitmesini daha çok isterim. Mehmet'in oyun tarzı, yetenekleri ve kapasitesi bir çok lige uygun. Herkes Dorukhan'ın bu sezon çıkışını konuşuyor. Çünkü Dorukhan Toköz şampiyonlar ligi biel görmüş tecrübeli oyuncuların yanında daha rahat bir şekilde performans sergiliyor. Ama Mehmet Özcan'ın şu an orta sahada yanyana oynadıkları oyuncular da 20'li yaşlarda. Mehmet'in Dorukhan gibi böyle bir avantajı yok" dedi.
1000
icon
ömer akman 17 Nisan 2019 10:10

Bu mantıkla süper lig takımlarının paf takımı konumuna geliriz böyle 1. ligde düşme hattıyla playoff takımları arasında gelir gideriz.Tamam güzelde bunu belki yönetim kabul eder ama eses taraftarı asla kabul etmez şuan 1. ligde son sıralarda olsak da yinede playof iddiasıyla başladığımız için taraftardan destek görüyor ama iyi oyuncunu sat iyi oyuncunu sat taraftar bunu kaldırmaz ve takımdan kopar ve zamanla sıradan bir futbol takımı olarak tarihin tozlu sayfalarına gömülmekten kurtulamayız.Evet çok yüksek mevlalara ve reddedilemeyecek miktarlarda oyuncu verilebilir fakat bir-iki milyon dolara futbolcu satarsak belki günü kurtarırız ama gelecekte zarara gireriz çünkü iyi bir oyuncu kolay yetişmiyor ve aşısı tutan bir takım kolay kurulmuyor.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat