alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Vatandaş bıktı çıkış yolu arıyor!

Han belediye başkanı Erdal Şanlı, bir önceki genel kurulda delegeydi. Oyunu da Muharrem İnce’den yana kullanmıştı…

21 Ağustos 2020 09:11
A
a
Han belediye başkanı Erdal Şanlı, bir önceki genel kurulda delegeydi. Oyunu da Muharrem İnce’den yana kullanmıştı…
Kendisini eleştirenlere de şöyle demişti…
Han’da vatandaşla görüştüm. Onlara sordum! Çoğunluk Muharrem İnce, dediği için kurultayda da oyumu ona verdim…
Kendisine şu soruyu yönelttik!
-Muharrem İnce yeni parti kurarsa destekler misiniz?
-Yok, o şu anda CHP içinde bir hareket.
-Doğru buluyor musunuz yani CHP’liyim diyor ama genel merkeze karşı yeni bir alan açmak istiyorum diyor.
-Oradan genel merkez yönetimini eksik bulduğu için bir heyecan yaratmaya çalışıyor bana göre. Diyor ki, Diyarbakır’da karpuz tarlasına gideceğim, Rize’de çay toplayacağım gibi. Ben de diyorum ki madem Muharrem İnce böyle diyorsa bizim o zaman genel başkan dahil bütün parti meclisi üyeleri, milletvekilleri Anadolu’ya yayılması lazım.
-Hayır o dediği için değil, artık halk siyasetçiyi, belediye başkanını, milletvekilini, merkez yönetimini görmek istiyor, dertlerini anlatmak istiyor. Şu anda bu hükümet sisteminde vatandaş bıkmış vaziyette, bir çıkış yolu arıyor. Bir arayış içindeler, şu anda kararsızların sayısı çok. Şimdi Babacan hareket başlatıyor, insanlar bir oraya bakıyor bir Davutoğlu’na bakıyor. Şu anda halk Ak Parti’den umudunu kesmiş.
 
 

BU İLÇEDE HİÇ VİRÜS YOK!

Korona salgını ülkelerde, şehirlerde, kasabalarda artıyor…
Normalleşmeyi yanlış anladık! Kuralları ihmal ettik! Bu nedenle de virüs yeniden yayılma eğilimine başladı!
Peki Eskişehir’de hiç Kovid-19 vakası çıkmayan bir yer var mı?
Var…
ES TV ekranlarında ağırladığımız Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ilçelerinde şimdiye kadar hiç covid-19 vakası görülmediğini söyledi…
Şaşırdık!
Şanlı bir örnek veriyor:
-İlçe Jandarma komutanlığında görev yapar bir uzman Çavuş vardı. Memleketine gidiyor, orada kendisine bulaşıyor. Kendisinden şüphelenince hemen hastaneye ulaşıyor. Böylelikle kimseye bulaştırmamış oluyor. Onun dışında herhangi bir vaka yok!
Başkan bu durumu da şu cümlelerle açıklıyor:
-Bizim insanımız çok sık şekilde Eskişehir’e gitmiyor. Dışardan gelen insanlar bulaştırmazsa bizde salgın olmaz! Genellikle İstanbul, İzmir gibi başka şehirlerde yaşayan hemşehrilerimiz var. Dışardan gelenlere dikkat etmemiz gerekiyor. Hemşehrilerimiz kurallara uyduğumuz için onlara teşekkür ediyorum…
…/…
Salgın hastalık nedeniyle Han gibi ufak ilçeler kimsenin umurunda değildi! Şu aralar toplumun genelinde ufak yerlere taşınma eğilimi var!
Yeni gelenlere dikkat!
 
 

TEK GÜÇ OLARAK GİDİLMELİYDİ!

 
CHP’nin kurultayında Eskieşehir’den iki isim aday oldu. Gaye Usluer ve Nuray Akçasoy…
Gaye Usluer Parti Meclisi’ne seçilirken, Nuray akçasoy ise seçilemedi…
Bu durumu Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı’ya sordum…
Şanlı “istişare şart” diyor:
-Kurultay’da gayet  normal bir süreç içerisinde işledi.  Eskişehir’den 2 tane adayımız vardı ama biz Eskişehir’den giderken istişare yaparak, birlikte tek yumruk, tek yürek olarak gitmemiz gerekirdi.  Gaye Hanım da sevdiğimiz bir Bilim İnsanı, Nuray Hanım’da sivil toplumlarda öne çıkan bir isim. Aslında oraya giderken birlikte, tek bir güç olarak gidilseydi daha başarılı olurduk diye düşünüyorum.
Peki neden bu yapılmadı ya da yapılamıyor?
-Bu delege sistemi bir kere yanlış bir sistem. Bu siyasi partiler kanunun değişmesi lazım.
 
 

GÜL’E OY VERMEM!

 
Abdullah Gül’ün Millet İttifakının ortak adayı olarak adı dillendiriliyor. Bu konuyu Şanlı’ya sorduk…
-Oy verir misiniz?
-Ben oy vermem! Niye vermem? Çünkü en azından mevcut Cumhurbaşkanının rengi belli!  Şimdi Abdullah Gül’ün rengi belli değil ki, her milli bayramda izine ayrılan, bir bahane bulan kişi. Ben bu ülkede Cumhuriyetçi, Atatürk ilkelerine bağlı bir Cumhurbaşkanı istiyorum.
 

GÜNÜN SÖZÜ!

 
CHP’ye bu ülkeyi kuran parti!  Yüzde 22’den 25’e kadar ki oy beni rahatsız ediyor. Bizim tüm Türkiye’yi kucaklayacak bir oya sahip olmamız lazım!  Yerinde saymamız lazım. (Erdal Şanlı)
 
 
1000
icon
Misafir 21 Ağustos 2020 19:47

Han da virüs olmaz, Han'lısınız ama Han'a gidip tarla işlemlerinizi yapıp geri dönme şansınız yok çünkü ulaşım yok, ne otobüs ne minübüs, Yazılıkaya öyle, büyükşehir in ve Şanlı'nın halka hizmet diye bir derdi yok, arada gazel okurlar yukarıda olduğu gibi

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat